Литекс – 2 стартира с реми срещу Добруджа в “Б” група

Литекс- 2 започна с реми участието си в “Б” група. Талантите от Академията,подсилени с няколко младока от представителния тим,завършиха 1-1 като домакин на Добруджа.Оранжевите таланти имаха териториално надмощие от самото начало, но гостите първи съумяха да открият резултата. В 21-та минута Димов изведе отлично нападателя Костадин Ничев сам срещу вратаря и той не сбърка за 0-1.Руменов опита силата на удара си отдалече,но Илиев сигурно улови.На няколко пъти още ловчанлии стигнаха в опасна близост до вратата, но не бяха прецизни в последния пас.

На почивката наставникът Стамен Белчев засили атаката, пускайки в игра юношата Тонислав Йорданов.В 49-та минута Чавдар Ивайлов изпълни отлично фаул под гредата, но Илиев майсторски изби.В 55-та минута Петров навърза двама в центъра и подаде към Руменов, чийто удар бе с мъка спасен от стража на гостите. При последвалия корнер Минчев бе повален в наказателното поле и реферът Апостолов отсъди дузпа. Вратарят Илиев първоначално спаси шута на Руменов, но при добавката халфът не сбърка и изравни.

Литекс продължи с натиска, но 2-3 хубави атаки пропаднаха заради спорни засади.Добричлии пък се затвориха и не рискуваха,а до края сериозните опасности и пред двете врати бяха рядкост. В даденото продължение Минчев можеше да се превърне в герой за Литекс, но се засуети в малкия пенал и не успя да отправи удар.

Литекс 2 – Добруджа 1-1

0-1 Костадин Ничев(21)
1-1 Румен Руменов(56)

1кръг на Б група,Градски стадион Ловеч,Гл.съдия Стефан Апостолов

Литекс: Евгени Александров, Стойчо Атанасов, Илия Мунин(46-Тонислав Йорданов), Красимир Станоев, Антон Недялков, Емил Петров, Чавдар Ивайлов(89-Динко Митрев), Реян Даскалов, Галин Минков, Георги Минчев, Румен Руменов

Добруджа:Д.Илиев, Г.Димов, Д.Граматиков, Е.Копаранов, К.Ничев, К.Димитров, П.Петков, П.Казаков, С.Иванов, С.Сталев, Т.Георгиев(Генов,Чавдаров, Димитров)