Литекс няма да играе финал за Купата, оранжевите биха само с 1-0 Монтана на реванша, изпуснаха една дузина положения

Литекс не успя да се класира за финала за Купата на България след като би само с 1-0 Монтана на реванша. Оранжевите имаха да наваксват два гола пасив от първата среща, но вкара само едно попадение чрез Кристиян Малинов, което се оказа недостатъчно.

1

За сметка на това ловчанлии изпуснаха над 10 ситуации пред вратата на противника, повечето от които чисти. Неточен мерник, малшанс и отлични намеси на стража Василев обаче лишиха момчетата на Любо Пенев от заслужено класиране напред.

2

Литекс доминираше през цялата среща, която се игра в половината на гостите. Тоталното игрово надмощие доведе до постоянни атаки и ситуации в наказателното поле на Монтана, но попаденията липсваха. Възпитаниците на Емил Велев се бяха барикадирали и почти не минаваха центъра, но тактиката им в крайна сметка успя.

TSV_8024

Ловчанлии създадоха набързо 3-4 опасности и бе въпрос на време да открият резултата. В 33-та минута това напрaви Кристиян Малинов, който се възползва от пробив на Десподов и от близо вкара за 1-0.

4

Малко след това домакините бяха близо до покачване след пробив на Йонсен, но бранител с тяло изчисти от голлинията удар на Малинов.В 44-та минута Бумал изведе технично Десподов, но Василев се намеси отлично при волето на младока.

TSV_8202

След почивката в наказателното поле на Монтана започна да ври и кипи от голови положения и мелета. Йонсен и Малинов не можаха да се възползва от добри центrирания, слаб изстрел на Десподов също не затрудни Василев.

TSV_8081

В 62-та минута Сашо Цветков центрира на задна гред, където Георгиев стреле опасно с глава, но вратарят на гостите отново прояви класа. В 77-та минута Десподов изпълни силно пряксовбоден удар, Василев боксира топката, но връхлитащият Малинов удари напречната греда.

TSV_8279

Халфът можеше да се разпише и в 82-та минута след прострелно подаване на Десподов, но се засуети в малкия пенал и топката му бе отнета.Литекс не спря да търси така ценното попадение до последните секунди, но монтанци с дружни усилия се справиха с натиска и удържаха комфортния за тях резултат.