Литекс допусна изненадваща загуба с 0-2 в Монтана, остави развръзката за Купата за реванша в Ловеч

Литекс загуби с 0-2 от Монтана в първия полуфинала за Купата на България. Оранжевите се представиха под възможностите си и не можаха да покажат качествена игра, допускайки домакините да им отбележат две попадения чрез Сергей Георгиев.  Силни  изяви на ловешката врата имаше стражът Александър Конов, който спаси още 3 чисти положения, а домакините нацелиха и веднъж гредата. Независимо от негативния резултат, Литекс запазва своите шансове за реванша, който е на 21 април в Ловеч.

bta1

Наставникът Любослав Пенев имаше немалко кадрови проблеми за двубоя. Той не можеше да разчита на наказаните Рафа Перез, Бьорн Йонсен и Диого Виана. Контузия през седмицата извади от строя Густаво Кулма, а по време на загрявката травма получи и вратарят Евгени Александров.

bta2

Литекс започна нелошо мача, но домакините се окопитиха и в 22-та минута откриха резултата. Иван Стоянов бе изпуснат по левия фланг и пусна пас на задна греда, където Сергей Георгиев отблизо вкара за 1-0. Десетина минути по-късно Коконов от няколко метра не успя да уцели опразнената врата, а в края на полувремето Конов спаси удар от фаул на Станислав Генчев.

bta3

След почивката монтанци създадоха нови опасни ситуации пред Конов, но ловешкият вратар реагира блестящо „ек на ек“ срещу Стоянов и Петър Атанасов. Последният пропусна още един шанс, а в 62-та минута Коконов нацели страничната греда.

bta7

В 70-та минута Сергей Георгиев засече с глава центриране от корнер и направи 2-0. Литекс се активизира в последния четвърт час и можеше да реализира ценно попадение като гост, което да улесни реванша. Малинов и Арсенио обаче не успяха с далечния обстрел на вратата.В последната минута  плътен удар на Милчо Ангелов бе с вещина отразен от Ивайло Василев.