Литекс удари с 2-0 Славия в контрола, Иван Горанов и Кирил Десподов бележат за победата

Литекс победи с 2-0 Славия в контрола, играна на Градския стадион в Ловеч. Оранжевите се представиха силно в спаринга и с попадения на Иван Горанов и Кирил Десподов заслужено надделяха над „белите“.

TSV_6446 - Copy

Наставникът Любослав Пенев не можеше да разчита на една дузина от своите състезатели, ангажирани в различните нацуионални гарнитури. В игра след възстановяване от контузия се завърна Бьорн Йонсен, пред който именно се отвори първата възможност в мача. В 6-та минута Цветков центрира отдясно, но нападателят би неточно с глава над вратата.

TSV_6318

В 19-та минута шанс имаше и за Славия, но излязъл на стрелкова позиция Сердеров би слабо покрай страничния стълб. Малко след това домакините откриха резултата с точно изпълнена от Иван Горанов дузпа, отсъдена за поваляне на Шопов наказателното поле. От бялата точа левият бек хладнокръвно се разписа за 1-0.
TSV_6431
В 38-та минута последва ново центриране на Цветков, но Кирев сигурно улови удара на Йонсен с глава. Пропуск направи и Ангелов, както и Шопов с шут извън пенала.

TSV_6303 - Copy

В 59-та минута бранителят Рафа Перез можеше да покачи с глава, но Кирев с плонж спаси. Малко по-късно Руменов открадна топката от защитата, но отново стражът на „белите“ прояви рефлекс и предотврати чист гол.

TSV_6469В 63-та минута Арсенио опита с плонж с глава да изненада Кирев, но безуспешно. В 75-та минута Арсенио напредна и шутира плътно по земята, но Кирев пак показа класа. Същото вратарят на столичани направи и секунди по-късно при контраатака и завършващ удар на Диого Виана.

TSV_6533 - Copy

Гостите от Славия се опитваха да играят открито, но на няколко пъти играчите им „увисваха“ в положения за засада и атаките им пропадаха.В 83-та минута резервата Десподов се отскубна зад защитата след дълъг извеждащ пас на Горанов и с диагонален шут покачи на 2-0.
Литекс-Славия 2-0
1-0 Иван Горанов (20-дузпа)
2-0 Кирил Десподов(83)

Литекс: Евгени Александров, Александър Цветков, Рафа Перез, Красимир Станоев, Иван Горанов, Петрус Бумал, Диого Виана, Румен Руменов, Васил Шопов, Милчо Ангелов, Бьорн Йонсен (Александър Конов, Арсенио Нунеш, Кирил Десподов, Чавдар Ивайлов, Валери Христов, Иван Турицов, Георги Търтов)

Славия: Кирев, Панов, Пиргов, Сергеев, Балджийски, Ив. Димитров, Мартинов, Йомов, Стоев, Сердеров, Омар (Фераресо, Д. Пеев, Дониел, Паунич, Семерджиев)

TSV_6300 - Copy TSV_6303 - Copy TSV_6311 - Copy TSV_6319 - Copy TSV_6340 - Copy TSV_6341 - Copy TSV_6351 - Copy TSV_6356 - Copy TSV_6368 - Copy TSV_6370 - Copy TSV_6375 - Copy TSV_6417 - Copy TSV_6426 - Copy TSV_6428 - Copy TSV_6432 - Copy TSV_6436 - Copy TSV_6442 - Copy TSV_6446 - Copy TSV_6452 - Copy TSV_6455 - Copy TSV_6469 - Copy TSV_6471 - Copy TSV_6517 - Copy TSV_6533 - Copy TSV_6540 - Copy