Корав Литекс с престижно реми срещу украинския шампион Динамо Киев в последната си контрола в Испания

Литекс направи престижно равенство 1-1 с украинския шампион Динамо Киев в последната си контрола на испанска земя. Оранжевите бяха абсолютно равностойни на именития си съперник, който след десет дни се изправя срещу Манчестър Сити в 1/8 финал за Шампионска Лига. Киевчани излязоха с основния си състав, но ловчаналии не само се противопоставиха, но си имаха и своите нелоши положения за гол, докато опасностите за Динамо дойдоха основно от статични положения.

adin7

Любо Пенев също изправи оптимална единадесеторка срещу именития противник. Срещата поради травми пропуснаха само Винисиус Баривиера, Кирил Десподов и Пламен Гълъбов. Още в 8-та минута  пред българите се отвори отлична възможност. Цветков изведе зад гърба на отбраната Арсенио, но вратарят предвидливо излезе и предотврати  ситуацията за гол.

adin9

В 13-та минута Арсени за малко не отбеляза директно от корнер, но топката нацели напречната греда. В 19-та минута киевчани поведоха след попадения на Сидорчук, който засече центриране от корнер на Ярмоленко. Малко след това Кулма бе в изгодна позиция , но реши да търси комбинация с Ангелов вместо директен обстрел и двамата бяха блокирани.

1 jpeg

В 24-та минута напористата игра на Литекс бе материализирана. Активният Антон Недялков проби  по левия фланг и центрира към Ангелов, но в суматохата Гармаш закачи коженото кълбо и  си отбеляза автогол за 1-1. Малко след това отново Недялков направи рейд и намери Малинов, но ударът му бе  слаб и стражът улови.

adin11

До края на полувремето последваха две положения за Динамо. При едното Рибалка нацели горната греда директно от фаул, а при другото Гонзалес удари страничния стълб след корнер. В 56-та минута Арсенио Нунеш напредна и шутира силно, но вратарят  Рудко спаси. На свой ред и Евгени Александров показа рефлекс при удар на Ярмоленко. В 66-та минута Йонсен засече с глава, но би в аут.

adin14

В последните минути на двубоя пред Литекс също имаше две добри положения. Първо Горанов намери Кулма, който обаче с глава би над вратата, а в последната минута Малинов изведе юношата Тонислав Йорданов, но младокът отправи не много силен удар и не затрудни Рудко.