Литекс отстъпи с 1-3 на руския гранд Спартак Москва

Литекс се представи достойно, но отстъпи с 1-3 срещу Спартак Москва в контрола, играна в Марбея. Оранжевите се противопоставиха на именития си съперник и дори поведоха в резултата чрез Бьорн Йонсен, но след това руснаците показаха класа и стигнаха до успеха.

asp5

В техните редици се открои българският национал Ивелин Попов. Екскапитанът на ловчанлии се отчете с гол, асистенция и изработи дузпа за своите.

asp9

В 5-та минута Иван Горанов изпълни технично пряксвободен удар, добре насочен към сглобката на гредите, но без достатъчно сила и Ребров сигурно спаси. Последваха 2-3 опасни атаки на руснаците, но Евгени Александров се намеси успешно при ударите на Куинси Промс и Жозе Луис, веднъж навреме се намеси и младокът Емил Петров.

asp2

В 39-та минута ловчанлии поведоха с гол на Бьорн Йонсен. Норвежецът открадна топката, напредна и вкара за 0-1. Спартак обаче бързо върна попадението и в 43-та минута Ивелин Попов изравни след пробив и асистенция на Промс.

asp17

Българинът бе в основата и на обрата в двубоя. В 52-та минута той хитро изведе зад отбраната Евгений Макеев и той хладнокръвно реализира за 2-1. Холандецът Промс отново опита силата на удара си , но стражът Александров пас се намеси успешно.

asp11

Ловчанлии също поглеждаха към вратата на московчани. Никола Колев и Арсенио Нунеш пробваха далечен обстрел, но Ребров не допусна да бъде изненадан. В 69-та минута в наказателното поле на Литекс настъпи разбъркване, при което Александров, Недялков и Петров успяха да парират ударите на противника.

asp19

Спартак Москва реши окончателно мача в своя полза в 74-та минута. Тогава срещу Ивелин Попов бе отсъдена дузпа, която водачът при голмайсторите в Русия Куинси Промс реализира за 3-1. Литекс  имаше основателни претенции за дузпа в 80-та минута за игра с ръка на Ромуло, но сигнал от съдията не последва. Останаха също съмнения и за някои засади, които реферите не маркираха.