Литекс и Лудогорец не можаха да се победят в дербито, след 1-1 в Ловеч ситуацията на върха се запази

Литекс и Лудогорец не можаха да се победят в здраво дерби на Градския стадион в Ловеч. Двата тима завършиха реми 1-1, с което запазиха статуквото на върха в класирането. Разградчани и Левски са с актив от по 35 точки, а ловчанлии имат 33 и заемат временно трета позиция в подреждането.

TSV_2659

Двубоят бе повторен дебют този сезон за наставника Люпко Петрович, който пое тима само преди 3 дни. Той не направи промени в състава и заложи на изпитаната досега единадесеторка. Заради наказание срещата пропуснаха трима състезатели-Иван Горанов, Пламен Гълъбов и Никола Колев.

TSV_2735

През първото полувреме гостите бяха малко по-активни, създавайки няколко положения пред вратата на Баривиера. Бразилският страж обаче се справи отлично с удара на Кешерю в 26-та минута. После Вандерсон излезе на изгодна  позиция, но би в аут. В 33-та минута разградчани сътвориха бърза контра, на малкия пенал обаче Кафу засече неточно топката и тя мина в страни от вратата.

TSV_2487

Оранжевите можеха да открият резултата веднага след подновяването на играта. Топката попадна в непокрития Асприля след центриране на Недялков, но ударът на колумбиеца бе пресрещнат от тялото на бранител.

lud3

В 53-та минута Лудогорец поведе с гол на Марселиньо от пряксвободен удар. Халфът имаше и късмет, тъй като коженото кълбо рикошира в стената и се отклони в противоположния ъгъл на Баривиера.

TSV_2388

В 65-та минута Литекс изравни след атрактивен гол на своя капитан Страхил Попов, засякъл с пета центриране на Арсени Нунеш. В 77-та минута гостите останаха с човек по-малко на терена.За втори жълт картон играта напусна Йордан Минев.

TSV_2654

До края двата тима търсеха успеха, но сериозните  голови положения и пред двете врати липсваха.