Литекс с хикс 1-1 срещу Черно море в здрава и оспорвана битка на „Тича“

Литекс направи хиск при гостуването си на Черно море в мач от междинния 18-ти кръг на „А“ група. На стадион „Тича“ във Варна двата тима изиграха много оспорван двубой, изпълнен с битка и динамика, но завършил 1-1. След равенството ловчанлии натрупаха 32 точки, а в оставащите два кръга до края на шампионата им предстоят преки дербита срещу конкурентите им в челото Лудогорец и водача Левски.

Поради здравословни оплаквания и стратегически причини, наставникът Лауренциу Регекампф направи значителни промени в състава.Той даде почивка на няколко от основните си футболисти и  заложи на половин дузина младоци в стартовия състав.

Домакините започнаха по-активно и в 16-та минута се наложи Баривиера да спасява удар на Симеон Райков. Десетина минути след това обаче стражът на оранжевите не можа да предотврати топовният диагонален шут на крилото и варненци откриха резултата.

Литекс на свой ред се разигра и с играта си показа,че изравняването е въпрос на време. В 39-та минута Бьорн Йонсен пропусна да отбележи с глава, но три минути по-късно нападателят засече на първа греда центриране на Страхил Попов и направи 1-1.

В края на полувремето съдията Станислав Ставров пожали футболист на Черно море, който направи зверски фаул, изритвайки опасно през краката Йонсен, но за тази постъпка последва само жълт картон. Преди това ловчанлии имаха и основателни претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле.

След почивката качеството на играта падна, но и двата отбора имаха своите добри шансове за нови голове. В 60-та минута Баривиера се намеси с рефлекс при пряксвободен удар на Райков. В 77-та минута Кирил Десподов се озова на стрелкова позиция, но би слабо и Китанов улови.До края на мача домакините се хвърлиха в хаотичен натиск и стигнаха до 1-2 мелета в пенала, не без успех. Гостите разчитаха на контри, но не успяха да ги завършат по най-прецизния и точен начин

Черно море – Литекс 1:1
1:0 Симеон Райков (25)

1:1 Бьорн Маарс Йонсен (42)

18 кръг А група, Стадион „Тича“-Варна, Гл.съдия:Станислав Ставров

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Жиньо (43-Мумуту Кулибали), Траян Траянов, Педро Еуженио, Даниел Георгиев, Стенио (76-Тодор Паланков), Марк Клок, Мехди Бурабия, Симеон Райков , Матиа Курьор

Литекс: Винисиус Баривиейра, Антон Недялков, Иван Горанов (56-Арсенио Нунеш), Пламен Гълъбов, Страхил Попов, Елтон Дос Рейс, Никола Колев, Красимир Станоев, Хенри Делгадо Рохас (68-Диого Виана), Бьорн Маарс Йонсен , Кирил Десподов