Литекс с грешна стъпка и реми като гост, оранжевите загубиха лесно ценни точки срещу Пирин

Литекс допусна грешна стъпка в битката за челото, завършвайки 1-1 при гостуването си на Пирин в мач от  14-ия кръг на „А“ група. Оранжевите дори бяха догонващи в резултата след като допуснаха домакините повече от час да им водят след куриозен гол, дошъл след недобра намеса на ловешкия страж Баривиера. След почивката ловчанлии се разиграха и доминираха, успяха да изравнят чрез резервата Йонсен, но изпуснаха още 3-4 положения, а с това и пълен успех.

Срещата започна в динамично темпо и още от самото начало се видя,че двата тима ще се хвърлят в здрава битка за победата. В 6-та минута Кристиян Малинов стреля опасно, но ударът му мина близо до дясната греда.

Напористите „орлета“ отвърнаха с опасна контра в 23-та минута, когато Башлиев бе изведен сам срещу Баривиера, но стражът прояви рефлекс и спаси силния му удар. Пет минути след това Георги Минчев за малко не се разписа при разбъркване в наказателното поле, но Красимир Костов се намеси навреме.

В 32-та минута Пирин поведе с куриозен гол, при който в безобидна ситуация Башлиев безцелно изсипа топката в пенала, но Баривиера не се намеси по най-добрия начин, коженото кълбо тупна коварно и се оплете в мрежата.

Литекс излезе доста по-агресивно след почивката, решен да търси пълен обрат в мача. В 50-та минута рейд на Асприля завърши с точно центриране към Диого, който засече с глава, но вратарят Костов майсторски спаси.

В 59-та минута след изпълнение на корнер, топката попадна на задна греда при Арсенио и португалецът я насочи към вратата, но отново Костов реагира адекватно и изби. В 71-та минута колумбиецът Асприля дриблира по фланга и намери Йонсен, но топката мина до страничния стълб.

В 75-та минута изравнителното попадение най-после падна. Арсенио центрира към Йонсен и в ролята си на „жокер“, норвежецът за пореден път се разписа тази есен, засичайки с глава за 1-1. Таранът можеше да се превърне в абсолютен герой за своите малко след това, но вратарят на „орлетата“ отрази с вещина негов шут от движение след асистенция на Асприля. В последните секунди Йонсен също не завърши успешно изгодна ситуация, с което резултатът се запази.

ПИРИН – ЛИТЕКС 1:1
1:0 Александър Башлиев (32)

1:1 Бьорн Маарс Йонсен (75)

14 кръг ‘А“ група, Стадион „Хр.Ботев“-Благоевград, Гл.съдия: Мартин Стоименов

ПИРИН (Бл):  76.Красимир Костов, 33.Емил Виячки , 14.Стилиян Николов, 5.Александър Дюлгеров, 21.Александър Башлиев , 3.Румен Сандев , 9.Тодор Траянов  (72 – 19.Благой Наков), 11.Маркиньос (90 – 8.Антонио Хаджииванов), 20.Янко Сандански, 17.Илия Карапетров  (83 – 26.Александър Якимов), 10.Мартин Тошев

ЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 5.Рафаел Перес, 69.Елтон Дос Рейс,3.Антон Недялков, 4.Красимир Станоев (46 – 7.Диого Виана), 93.Петрус Бумал (73 – 88.Никола Колев), 77.Арсенио Нунеш, 15.Кристиан Малинов , 70.Данило Асприля, 7.Георги Минчев (64 – 11.Бьорн Маарс Йонсен)