Блестящ вратар лиши Литекс от заслужена победа, оранжевите изпуснаха 10 гола и разгром срещу Локо Пд

Блестящ вратар измъкна хикс за Локо Пд при гостуването на Литекс. Стражът Ясин Ел Харуби отчая оранжевите с великолепните си намеси и заключи своята врата при над половин дузина чисти положения за гол на домакините. По този начин мароканецът лиши ловчанлии от заслужена победа, тъй като през цялата среща момчетата на Регекампф тотално доминираха.

DSC_7664_1024x696

Независимо от добрата игра, пропуските пред вратата на „смърфовете“ обаче се оказаха фатални и след 0-0 Литекс изпусна да се поздрави с ценен успех и стратегически важни в битката за титлата 3 точки.

DSC_7869_1024x737

Румънският наставник заложи на състава, спечелил последното гостуване на Монтана.Още в 11-та минута Асприля нахлу по десния фланг и намери Малинов, който от движение би на сантиметри покрай вратата.Десетина минути след това Никола Колев напредна с топката през центъра, но се забави с решението си на кой да подаде и атаката пропадна.

DSC_7542_1024x762

В 25-та минута Асприля стреля по диагонала, но Харуби спаси. Колумбиецът отново бе най-активен в редиците на домакините и постоянно тормозеше отбраната. В края на полувремето той опита нов обстрел, но топката мина опасно край гредата.

DSC_7503_1024x755

След почивката ловчанлии вдигнаха оборотите и в наказателното поле на Локомотив ситуациите се редуваха една след друга. Веднага след подновяването на играта Рохас шутира коварно от далечна дистанция, но в аут.

DSC_7689_1024x704

В 55-та минута Харуби прояви рефлекс и изби удар от въздуха на Асприля, а минута по-късно мароканецът демонстрира световна класа и спаси шут от упор на Арсенио, завършил перфектна триходова акция на оранжевите. После пак Арсени пробва да изненада стража от разстояние, но безуспешно.

DSC_7917_1024x757

В 66-та минута резервата Бьорн Йонсен отклони топката с глава, но тя мина близо до страничния стълб. Последва нова брилянтна намеса на Харуби, който закова коженото кълбо с плонж при удар с глава на Арсенио.

DSC_7930_1024x710

Литекс не спря да търси победата до края, но  бранител  блокира самопожертвователно с тяло рейд на Асприля, а в 82-та минута за пореден път Харуби се намеси перфетно при шут на Йонсен.

DSC_7841_618x768

ЛИТЕКС – ЛОКОМОТИВ (Пд) 0:0

13 кръг на „А“ група, Градски стадион Ловеч, 300 зрители, Съдия: Вихрен Манев

ЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 69.Елтон Дос Рейс ,5.Рафаел Перез, 3 Антон Недялков, 88.Никола Колев (59 – 7.Диого Виана), 4.Красимир Станоев (37 – 10.Хенри Рохас), 15.Кристиан Малинов , 77.Арсенио Нунеш, 70.Данило Асприля, 7.Георги Минчев  (59 – 11.Бьорн Йонсен)

ЛОКОМОТИВ (ПД): 16.Ясин Ел Харуби, 71.Пламен Крумов, 6.Кирил Котев, 3.Александър Тунчев, 18.Христо Стамов, 19.Ванчо Траянов (74 – 90.Оливие Боне ), 22.Стефан Велев, 27.Димо Бакалов, 28.Зоран Балдовалиев (64 – 89.Йоан Ласиман), 22.Емил Гъргоров (89 – 21.Бирсент Карагерен), 11.Мартин Камбуров