С класа и битка Литекс се върна на върха в класирането, оранжевите с безапелационна победа в Монтана

Литекс се върна на върха в класирането в „А“ група след ценна победа в Монтана. Оранжевите се потрудиха на тежкия и разкалян терен и с повече класа, битка и желание спечелиха с 2-0 двубоя. Успехът ги изкачи отново на лидерската позиция, която след 12-ия кръг те поделят с Левски с по 22 точки, а на една зад тях е Лудогорец.

2

Момчетата на наставника Лауренциу Регекампф победиха след попадения на Данило Асприля и Бьорн Йонсен. Иначе румънският треньор бе предприел известни промени в състава си. На върха на атаката заигра младокът Минчев, а в халфовата линия той заложи на трима младоци-Малинов, Станоев и Колев, докато французинът Петрус Бумал пропусна мача заради контузия.

4

Литекс доминираше през целия мач, но за атрактивен и бърз футбол на стадион „Огоста“ не можеше и да става дума, тъй като тревното покритие бе в много лошо състояние и двата тима не рискуваха излишно. Ловчанлии окупираха половината на домакините, но няколкото корнера и разбърквания не доведоха до така желания гол. Все пак той падна в 39-та минута, когато след изритана от вратаря Баривиера топка, Минчев я отклони към Асприля и за техничния колумбиец не бе проблем да финтира Иванов и да открие резултата.

12106707_971538539535318_5775339017557881026_n

В началото на втората част играчите на Монтана временно се понадигнаха, но оранжевите не  позволиха  изненади.Те усърдно търсеха втори гол, с който окончателно да решат срещата в своя полза. Арсенио Нунеш не успя на два пъти обаче от далечна дистанция, но в 83-та минута португалецът изведе Бьорн Йонсен и снажният таран технично покачи за 0-2.

3

Определено в последните десетина минути домакините рухнаха, а Литекс показа отлична физическа подготовка, с която непрекъснато тормозеше отбраната на новака в групата. Чист гол изпусна сам срещу вратаря и Диого Виана, а успехът можеше и да е още по-убедителен след удари на Елтън Дос Рейс и Йонсен.

5

МОНТАНА – ЛИТЕКС 0:2
0:1 Данило Асприля (39)

0:2 Бьорн Маарс Йонсен (83)

12 кръг на А група, Стадион „Огоста“ , Монтана, Гл.съдия:Никола Попов

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 26.Йордан Тодоров, 3.Иван Михов, 5.Асен Георгиев , 6.Христофор Хубчев, 15.Георги Ангелов, 25.Станислав Генчев (46 – Сергей Георгиев), 21.Християн Попов, 20.Борислав Балджийски, 8.Иван Минчев  (72 – 10.Алби Дости), 77.Здравко Лазаров  (46 -Атанас Илиев)

ЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 3.Антон Недялков, 5.Рафаел Перес, 69.Елтон Дос Рейс, 88.Никола Колев , 4.Красимир Станоев (73 -Диого Виана), 77.Арсенио Нунеш , 15.Кристиян Малинов, 70.Данило Асприля  (62 – Хенри Рохас), 7.Георги Минчев (62 – Бьорн Маарс Йонсен )