Литекс временно сдаде върха в класирането, у дома оранжевите отстъпиха с 1-2 в дербито срещу Левски

Литекс временно сдаде лидерската си позиция в класирането на „А“ група след грешна стъпка у дома срещу Левски. Оранжевите загубиха дербито срещу „сините“ с 1-2 и вече заемат трето място в подреждането с 19 точки, като пред тях са Лудогорец с 20 и тимът от Герена с 21т.

TSV_8830_1024x683Наставникът Лауренциу Регекампф запази състава, донесъл му успех в последните срещи, като на мястото на наказания капитан Страхил Попов заигра Антон Недялков, докато на левия фланг на ариергарда премина Иван Горанов. В халфовата линия започна колумбиецът Рохас, но на почивката се появиха Пламен Гълъбов и Красимир Станоев.

TSV_8782_1024x683

Още във 2-та минута ловчанлии можеха да стигнат до гол, но шут отблизо на Арсенио мина покрай вратата. В 15-та минута гостите претендираха за дузпа, но съдията Цветан Кръстев правилно не се подведе от падането на Костадинов и отсъди играта да продължи.

DSC_6783_1024x738

Последва хубава атака на Асприля, който намери Йонсен, но ударът на норвежеца от движение не бе достатъчно силен и Йоргачевич сигурно спаси.

DSC_6794_1024x709

След това Недялков засече с глава центриране на Арсенио, но коженото кълбо премина покрай лявата греда.

DSC_6675_1024x709

В 31-та минута „сините“ поведоха с гол на Аймен Белаид. Оранжевата защита изтърва бранителя при корнер и той отблизо се разписа.

DSC_6777_1024x698

Ловчанлии обаче бързо се върнаха в мача. Две минути по-късно, след пореден добър рейд и пас на Асприля, топката попадна в Кристиян Малинов и капитанът на тима в този мач с диагонален шут изравни за 1-1.

DSC_6817_1024x693

В 39-та минута последва нов гол за Левски, отново станал след разконцентрираност в ловешката отбрана. Сините разиграха заучено положение при корнер и Роман Прохазка със силен шут бе точен за 1-2.

DSC_6896_1024x696

През втората част чистите положения и интересни моменти пред двете врати липсваха. За сметка на това по целия терен се водеше оспорвана битка.

DSC_6486_558x768

Гостите не допуснаха изненади и окрилени от аванса си, компактно и всеотдайно защитаваха подстъпите към вратата си.

DSC_6854_948x768

В 79-та минуата Малинов опита силата на удара си от далечна дистанция, но стреля в аут. Чак в добавеното време ариергардът на Левски се пропука, което за малко не доведе до гол на Перез, но колумбиецът от десетина метра би слабо и Йоргачевич хладнокръвно се намеси.