С 10 души Литекс за малко не би Лудогорец в Разград, оспорваното дерби на върха завърши 1-1

Литекс продължава да е водач в класирането на „А“ група и след 10-ия кръг на шампионата. Оранжевите защитиха лидерската си позиция в пряко дерби срещу втория Лудогорец, завършило 1-1. Разградчани са със същия брой точки в актива си, но отстъпват в преките двубои. От началото на сезона в 2 мача срещу тях ловчанлии имат  победа и равенство.

619744

Литекс демонстрира много битка и мъжество през целия мач в Разград, още повече че момчетата на Лауренциу Регекампф играха цяло второ полувреме с човек по-малко. Заради директен червен картон бе изгонен в 46-та минута капитанът Страхил Попов. Румънския наставник обаче веднага направи нужните корекции в състава и тактическата постройка на своя тим, който не само не допусна обрат, но и можеше в числено неравенство да спечели двубоя.В последната минута обаче излезлият на стрелкова позиция Иван Горанов изпусна да донесе победата за своите.

add

Иначе Литекс можеше да поведе в оспорваното дерби още в 20-та минута, когато Йонсен изведе Малинов очи в очи срещу Борян , но халфът реши  да подава към съотборник и дотичалият Йордан Минев пресече паса.

619774

Малко по-късно голът за оранжевите все пак дойде. Данило Асприля проби от дясно и пусна на задната греда към Арсенио Нунеш, за който не бе проблем да се разпише за 0-1.

619790

Оранжевата радост обаче трая малко, тъй като 4 минути след това домакините изравниха. Марселиньо направи отличен рейд през центъра и пусна към Джонатан Кафу, който с удар в дясната греда оплете топката в мрежата за 1-1.

619766

В края на полувремето във ВИП ложата на стадиона се случиха нелицеприятни ситуации, тъй като шефовете на Лудогорец тръгнаха да се саморазправят с официалната делегация на Литекс заради спорно съдийско отсъждане и се наложи охраната да предотвратява сблъсъци. В самият край на полувремето Йонсен опита неуспешен удар с глава.

619772

Втората част в иначе равностойния мач започна кошмарно за Литекс. Още в 46-та минута капитанът на тима Страхил Попов бе изгонен с директен червен картон заради фаул срещу Препелица. Отстраняването му наложи вътрешни рокади в състава. Антон Недялков заигра като централен защитник, а Иван Горанов влезе на левия бек като смяна на тарана Йонсен. На десния фланг на отбраната започна да действа Елтон Дос Рейс, а атаката поведе Асприля.

_49T1568

С човек по-малко логично Литекс заигра по-прибрано и компактно, разчитайки на бързи контри. Две авторитетни намеси на Рафаел Перез  в наказателното поле пък предотвратиха опасности пред Баривиера. Бразилският страж и защитата пред него се справиха обаче с натиска и не допуснаха мелета и напрежение.

_49T2237

Масираният натиск на разградчани не доведе до така желания за тях победен гол, а изнервени от негативния развой те предизвикаха искри на терена. В добавеното време Литекс дори можеше да ликува.Асприля се освободи  през центъра и пусна към нахлуващия на скорост Горанов, но стражът Борян спаси чист гол, а така и точката за своите.