Литекс гази с игра, но победи Черно море само с 1-0, вратар спаси варненци от разгром

Литекс запази лидерската си позиция във временното класиране след ценна домакинска победа над Черно море с 1-0. Оранжевите тотално доминираха в мача, но стражът на гостите Георги Китанов прояви класа в 4-5 опасни ситуации и така предпази варненци от разгром.

DSC_2637

Пропуските не пречупиха ловчанлии, които търпеливо дочакаха своя миг и резервата Бьорн Йонсен донесе успеха с гол в 73-та минуата, дошъл след отлично отиграване и асистенция на Кристиян Малинов.

DSC_2945

След 9-ия кръг на „А“ група Литекс има в актива си 18 точки и  е пред Лудогорец, а другата седмица двата тима ще се срещнат в дерби за челото в Разград. Успехът над „моряците“ пък беше най-добрият подарък за наставника Лауренциу Регекампф по случай неговия рожден ден. В събота румънският специалист навърши 40 години.

DSC_3289

Още в 12-та минута домакините можеха да поведат, но отблизо Петрус Бумал не успя да засече по най-добрия начин отлично извеждащо подаване на Рафа Перез.

DSC_2617

Малко след това оранжевите изпуснаха 100 % шанс. Асприля бе изведен и се опита да „копне“ топката над Китанов, но вратарят с блестяща изява спаси.

DSC_2938

В 33-та минута неудържим рейд на Асприля по десния фланг завърши с прострелно центриране в пенала, където обаче Китанов предвидливо измъкна топката от краката на Арсенио.В края на полувремето португалецът Арсенио Нунеш два пъти се озова на стрелкова позиция, но би покрай гредите.

DSC_2943

От самото начало на втората част ловчанлии окупираха половината на „моряците“ и атаките им ставаха все по-опасни. В 49-та минута Асприля направи красив финт и шутира, но Китанов пас спаси.

DSC_2830

Малко по-късно колумбиецът намери с прецизен пас Минчев, таранът се пребори за топката, но бе блокиран и не успя да я насочи към вратата. Заменилият го Йонсен засече центиране от корнер, но би в аут.

DSC_2628

Чак в 66-та минута гостите създадоха първата си опасност пред вратата на Баривиера, но Курьор стреля покрай левия страничен стълб.В 73-та минута логичното се случи и Литекс заслужено поведе в резултата. Арсенио напред и пусна хитро към Малинов, халфът от своя страна изведе на чиста позиция Бьорн Йонсен и снажният таран необезпокояван се разписа за 1-0.

DSC_2962

В 81-та минута Данило Асприля направи нещо невиждано по родните терени. С уникален рейд техничарят излъга общо 8 противникови играчи и шутира, но избитата от Китанов топка удари напречната греда.

DSC_3127

Латиноамериканецът за малко не повтори попадението си от първия кръг срещу Лудогорец, но независимо от това публиката от трибуните се изправи на крака и започна силно да скандира името му.

DSC_3296

В 86-та минута Литекс бе близо до нов гол. Йонсен комбинира с пета към Арсенио, но халфът си поведе малко силно топката и Китанов се справи.В последната минута Асприля центира, но Даскалов не успя да засече.