Преобразен и агресивен Литекс надигра Ботев като гост с 2-0 и пак се завърна на върха в класирането

Преобразен Литекс изнесе много силен мач при гостуването си в Пловдив, надигравайки Ботев с 2-0. Оранжевите се представиха в коренно различна светлина в сравнение с последното си домакинство с Берое и сега демонстрираха агресивен и нападателен футбол, който бе материализиран с две попадения на Арсенио Нунеш и Бьорн Йонсен. Освен това ловчанлии нацелиха на три пъти гредите, а при малко повече точност и късмет можеха да вкарат още голове, тъй като създадоха други 5-6 изгодни положения пред вратата на „канарчетата“. Успехът позволи на Литекс отново да се завърне на върха във временното класиране на „А“ група след 8-ия кръг на шампионата.

bot 4

Наставникът Лауренциу Регекампф направи някои промени в титулярния състав. Атаката поведе младокът Георги Минчев, който през седмицата се разписа за младежките национали. На левия фланг на отбраната се появи Антон Недялков, а в центъра на защитата дебют направи новото попълнение Елтон Дос Рейс. В халфовата линия пък след контузия се завърна възстановеният национал Кристиян Малинов.

bot 8

Литекс започна офанзивно от самото начало, търсейки да вкара ранен гол.Удар на Петрус Бумал премина близо до дясната греда, а в 20-та минута оранжевите откриха резултата с гол на Арсенио Нунеш. Португалецът напред и шут извън пенала изненада стражът Голас за 0-1.Ловчанлии продължиха да нападат и бяха близо да довършат домакините. След отлични атаки  Георги Минчев на два пъти бе изведен сам срещу вратаря, но нападателят се оказа в положение на засада. В 29-та минута след центриране от фаул Златков с глава нацели напречната греда.

bot 6

Опасностите за домакините през целия мач ставаха само от статични положения, при които обаче бразилецът Винисиус Баривиера действаше хладнокръвно. Той на два пъти прояви завиден рефлекс при удари от упор, но запази мрежата си „суха“.В самия край на полувремето след корнер Кристиян Малинов стреля от движение, но удари левия страничен стълб. Веднага след почивката Бумал можеше със страхотен шут да се разпише, но топката профуча покрай сглобката на гредите. В 50-та минута Георги Минчев излезе на позиция , но Голас майсторски изби.

bot 5

В 61-та минута Данило Асприля надбяга отбраната, но не избра най-правилно решение как да продължи атаката. Колумбиецът реши да бие вместо да подаде на някой от свободните си съотборници и вратарят спаси.Бързоногото крило за малко не заби страховит гол от 30 метра в 65-та минута, когато с топовен изстрел щеше да счупи напречната греда.В 80-та минута Асприля отново нямаше късмет и улучи страничния стълб, но при добавката резервата Йонсен безпроблемно покачи на 0-2.