Грешна стъпка на Литекс у дома, оранжевите отстъпиха с 0-1 на Берое и записаха първо поражение за сезона

Литекс направи неочаквана грешна стъпка у дома срещу Берое в мач от 7-ия кръг на „А“ група. Непобедени досега, оранжевите загубиха с 0-1 от „заралии“ на своя стадион. Ловчанлии създадоха достатъчно положения да обърнат резултата след ранния гол на Спас Делев, но действаха припряно или неточно и не можаха да се възползват.

TSV_0816

Иначе динамичната и интересна среща бе изнервяна само от спорните отсъждания на рефера Георги Кабаков. Поражението пък свали Литекс на 4-то място във временното класиране, с равен брой точки с третия Славия. Старозагорци излязоха втори с една повече, а лидер е Лудогорец с 14т. в актива си.

TSV_1009

Срещата започна лошо за момчетата на Регекампф, които инкасираха гол във вратата си след четвърт час игра. Тогава Спас Делев се измъкна от отбраната и от границата на пенала откри резултата за 0-1.

TSV_0344

След това домакините се активизираха и най-вече чрез Асприля създаваха напрежение в противниковата защита. В 23-та минута с каскада от финтове колумбиецът се измъкна и пусна към Арсенио, който отправи плътен, но не достатъчно силен удар по земята и Макенджиев сигурно се намеси. Малко по-късно Асприля центрира, Йонсен засече с глава, но би неточно.

TSV_0376

В 38-та минута стражът на гостите хладнокръвно парира и далечен шут на Хенри Рохас. В самият край на полувремето вратарят не позволи да бъде изненадан и от топовен удар на Асприля от над 30 метра.

TSV_0445

На почивката наставникът Регекампф направи промени в състава си с цел да засили нападателната мощ. Заедно в атака заиграха Асприля и Йонсен, а по левия фланг бе пуснат младокът Александър Георгиев, заменил централния защитник Пламен Гълъбов.

TSV_0894

Ловчанлии заиграха в половината на гостите, контролираха топката, но липсваше достатъчно креативност и завършващия удар. Заралии действаха на контри и на свой ред създаваха коварни ситуации.В 49-та минута Винисиус Баривиера се намеси отлично при силен удар на Игор Джоман от границата на наказателното поле.

TSV_0552

След това нелошо центриране на Асприля не бе засечено по най-добрия начин с глава от Йонсен. Норвежкия таранът опита плътен шут по земята в 63-та минута, но топката мина покрай дясната греда.

TSV_0722

В 74-та минута Берое можеше да вкара втори гол, но Баривиера с блестящ рефлекс отрази удара от упор на Коконов.До края на мача оранжевите не се отказаха да атакуват. В игра се появиха и футболисти с пресни сили, но натискът не доведе до попадения.