Литекс изпусна победата на Лаута в последните секунди, дебютът на Регенкампф завърши с реми 1-1

Литекс изпусна възможността да си тръгне с три точки от гостуването  в Пловдив след като завърши 1-1 с местния Локомотив. На  Лаута  оранжевите водеха в резултата до последните секунди и вече се виждаха победители, когато допуснаха домакините лесно да им изравнят. Срещата   беше  официалният  дебют  на новия  наставник  на тима Лауренциу Регекампф. Двубоят бе интересен, с немалко положения и пред двете врати, но ловчанлии трябва да съжаляват,че след попадението на Рохас не вкараха и втори гол за да „затворят“ мача и да си гарантират успеха.

През първата част съперниците имаха по 2-3 нелоши шанса да открият резултата, но нападателите на „смърфовете“ стреляха неточно, а техният страж Ел Харуби се намеси успешно при ударите на Асприля и Йонсен.

В 57-та минута ловчанлии поведоха след красиво изпълнение на Хенри Рохас. Колумбиецът стреля технично отдалече и оплете топката в мрежата за 0-1. В 74-та минута плеймейкърът напредна и намери перфектно Никола Колев, но младокът от воле и близка дистанция би покрай гредата, изпускайки 100 процентов гол, с който срещата щеше да приключи.

До края Литекс контролираше мача и предвкусваше победата. В даденото от съдията продължение пловдивчани стигнаха до скъпоценния изравнителен гол, дело на Зоран Балдовалиев. Комплексна грешка и разконцентрираност от напрактика безобидна ситуация позволи на Локомотив да ликува с постигнатото равенство.
Локомотив (Пловдив) – Литекс 1:1
0:1 Хенри Рохас (57)
1:1 Зоран Балдовалиев (90+2)

4-ти кръг на „А“ група. Стадион Локомотив, Пловдив, Гл.съдия: Георги Йорданов

Локомотив Пловдив: 16.Янис ел Харуби, 25.Крум Стоянов, 3.Александър Тунчев, 6.Кирил Котев, 71.Пламен Крумов, 5.Георги Вълчев ( 75-Люик Дюфо), 89.Йоан Ласиман ( 66-Бирсент Карагерен), 90.Оливие Боне, 19.Димитър Велковски ( 66-Димо Бакалов), 28.Зоран Балдовалиев , 11.Мартин Камбуров

Литекс: 31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горанов, 4.Пламен Гълъбов , 5.Рафаел Перес, 16.Страхил Попов, 88.Никола Колев ( 79-Кирил Десподов), 93.Петрус Бумал , 10.Хенри Рохас , 77.Арсенио Нунеш ( 72-Красимир Станоев), 70.Данило Асприля ( 90-Георги Минчев), 11.Бьорн Маарс Йонсен