Литекс оглави класирането след трудна победа над Монтана с 2-1, неудържим Асприля с два гола за успеха

Литекс оглави класирането след трудна, но сладка победа над Монтана.На свой терен оранжевите спечелиха с 2-1 срещу новака в групата,а в герой на срещата отново се превърна Данило Асприля. Колумбиецът отбеляза и двата гола за успеха, а освен това бе неудържим по десния фланг.След неговите опасни пробиви домакините можеха при повече концентрация да вкарат поне още 2 попадения. Гостите, водени от Ферарио Спасов, дадоха сериозен отпор и максимално затрудниха ловчанлии, но нямаха решение как да се противопоставят срещу разигралия се латиноамериканец.

TSV_7047.JPG

Така след 3-ия кръг Литекс се изкачи на върха с равен брой точки с Берое. Двата тима имат по 7 точки, но “заралии“ обаче са с по-лоша голова разлика. В подреждането следват Лудогорец и Славия спо 6. В събота момчетата на Люпко гостуват на Локомотив Пловдив.

TSV_6886.JPG

Още в 11-та минута Асприля сътвори поредното си прекрасно изпълнение.Той навърза двама и с левия крак от границата на пенала откри резултата.Малко след това крилото проби и пусна към Рохас, но от чиста позиция той би слабо и неточно.

TSV_6667.JPG

В 17-та минута дойде ред и на Монтана да застраши Баривиера.С топовен удар от въздуха Данчо Тодоров нацели напречната греда. В 30-та минута акция, подета от Страхил Попов, премина през Асприля, но Йонсен отблизо би неточно.Малко преди края на полувремето Арсенио се озова в позиция за стрелба, но се засуети и бе блокиран.

TSV_6963.JPG

Веднага след почивката Асприля се вряза по десния фланг, но никой не засече центрирането му..В 60-та минута Монтана изравни чрез Балджийски, който порази мрежата след страхотен шут.В ответната атака обаче Литекс бързо възстанови аванса си.Асприля бе подкосен в пенала и реферът Станислав Ставров отсъди дузпа, която потърпевшият реализира.

TSV_6735.JPG

В последния четвърт час Литекс сътвори няколко добри атаки.В 79-та минута колумбийско взаимодействие между Асприля и Перез за малко не доведе до гол на бранителя, но стражът Христо Иванов спаси.Той се намеси и три минути по-късно, когато парира хладнокръвно и удар на Арсенио.

TSV_6835.JPG

Литекс – Монтана 2-1

1-0 Данило Асприля (11)
1-1 Борислав Балджийски(60)
2-1 Данило Асприля (62)-дузпа

3 кръг А група, Градски стадион Ловеч, 2000 зрители, Гл.съдия: Станислав Ставров

ЛИТЕКС:31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горанов, 5.Рафаел Перес, 4.Пламен Гълъбов, 16.Страхил Попов, 10.Хенри Рохас (71 – Красимир Станоев), 88.Никола Колев, 93Петрус Бумал, 77.Арсенио Нунеш (90- Антон Недялков), 70.Данило Асприля , 11.Бьорн Маарс Йонсен (76 – Милчо Ангелов)
МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 26.Йордан Тодоров (82 – Здравко Лазаров), 15.Георги Ангелов , 3.Иван Михов, 6.Христофор Хубчев, 5.Асен Георгиев, 17.Георги Пашов, 20.Борислав Балджийски , 25.Станислав Генчев, 8.Иван Минчев (77 – Алби Дости), 9.Атанас Илиев (80 – Матей Поплатник)