Литекс изпусна Левски в дербито, фрапираща реферска грешка лиши оранжевите от заслужена победа на Герена

Литекс изпусна да победи Левски на Герена в дербито от 2-ия кръг на „А“ група.В доста интересен и динамичен мач двата тима направиха реми 2-2. но ловчанлии определено трябва да съжаляват за загубата на две точки.Те играха по-добре, но направиха индивидуални грешки, а освен това бяха жестоко ощетени от съдиите в 37-та минута, които не признаха чист гол на Асприля, при чийто шут топката нацели напречната греда и тупна на метър зад голлинията. Зад вратата допълнителният асистент-съдия  Никола Попов обаче не реагира на очевадното попадение, а главният рефер Таско Тасков даде сигнал играта да продължи.

lev1

Преди това, още в 5-та минута домакините бяха повели в резултата с гол на Краев, който наказа грешка при изнасянето на топката на Бумал. Оранжевите действаха малко припряно на моменти и се наложи в други две ситуации Баривиера да показва класа срещу „сините“ играчи“.Негативният развой обаче не прекърши момчетата на Люпко Петрович.

lev 3

Те се разиграха, а в предни позиции Данило Асприля отново беше неудържим по десния фланг. Колумбиецът сътвори две опасности, след които се стигна до отменения гол. В 40-та минута Асприля отново нахлу в пенала, но Йоргачевич спаси с крак сигурно 100 процентово попадение. Все пак логичното се случи и натискът на гостите бе матриализиран от сънародника му Рафаел Перез, който засече хубав пас от ляво на Арсени Нунеш и изравни.

lev5

При прибиране към съблекалните на пистата прехвърчаха искри,в следствие на които помощник треньорите Елин Топузаков и Гуидо Баур бяха отстранени, а Белаид, Горанов и Малинов декорирани в жълто.Малко след подновяването на играта ловчанлии направиха обрат с красив гол на Арсенио Нунеш.Португалецът пое топката, напредна и о двадесетина метра я оплете в мрежата за 1-2. За съжаление, радостта на Литекс трая малко и в 60-та минута домакините изравниха с далечен шут на Прохазка.

lev9

В последните 20 минути Литекс игра с човек повече след като Минев получи втори жълт картон. Оранжевите направиха смени и пуснаха свежи футболисти,в желанието си да търсят пълен успех.Те стигнаха да 2-3 положения, но младоците Ангелов и Георгиев не се възползваха по най-добрия начин, а отбраната на Левски с дружни усилия устиска ремито до края.В последните секунди на двубоя от игра бе отстранен и Кристиян Малинов.