Литекс завърши 2-2 срещу Верея, младокът Кирил Десподов с 2 гола

Литекс завърши 2-2 с Верея във втората си лятна контрола. Оранжевите бяха по-добри от съперника си по време на спаринга игран в Тетевен и водеха в резултата до почти самия край на двубоя, но допуснаха да им изравнят в 87-та минута. С два гола за ловчанлии се отчете талантът Кирил Десподов, за старозагорци точни бяха Христов и Костов. Първи минути с оранжевата фланелка привлечените през седмицата Андрес Рохас и португалецът Арсенио.

TSV2754.JPG

Наставникът Красимир Балъков заложи в офанзивния вал на тима на младоците Георгиев, Йорданов и Ангелов, които подпомагаха в предни позиции тарана Бьорн Йонсен.

_TSV0278Още в 6-та минута заралии имаха късмет да открият първи резултата след гол на Диян Христов, който прехвърли технично Баривиера. В 21-та минута Йонсен можеше да изравни, но с глава стреля в аут след центриране на Георгиев от корнер.

_TSV0183

Играта продължи с териториално и игрово надмощие на ловчалии и в 38-та минута прострелен шут на Страхил Попов профуча близо до страничния стълб. Малко след това мощен удар на Никола Колев бе спасен от вратаря Вълков.

_TSV0204

В самия край на полувремето Милчо Ангелов изигра добре ситуация в наказателното поле, но Вълков отново прояви рефлекс и парира силния му шут.

_TSV0168

След почивката Литекс излезе с изцяло нова единадесеторка. В 47-т минута близо до попадение беше Георги Минчев, а десет минути по-късно младокът Кирил Десподов напредна и с красив външен фалц изравни резултата за 1-1.

_TSV0438

В 59-та минута вратарят на оранжевите Александров също демонстрира класа избивайки опасен удар на Андерсон. Дебют за ловчалии направиха двете нови попълнения Андрес Рохас и Арсенио. В 62-та минута колумбийският плеймейкър взаимодейства добре с Десподов, който с удар извън пенала покачи на 2-1.

_TSV0399

Литекс не спря да атакува до края, но играчите изпуснаха да довършат по най-добрия начин 2-3 нелоши атаки. В 87-та минута старозагорци изравниха с далечен удар на Костов за 2-2. В ответната атака Минчев засече центриране отдясно, но би покрай вратата.