Загуба от ЦСКА с 1-3 остави Литекс без медали, оранжевите завършиха на 4-то място сезона

Литекс загуби с 1-3 при гостуването си на ЦСКА и остана без заслужени медали в завършилия шампионат на „А“ група. Лованлии финишираха на 4-то място в крайното класиране, но въпреки това ще представляват страната в евротурнирите през лятото заедно с шампиона Лудогорец, втория в подреждането Берое и носителя на Купата Черно море.

cska 1

На стадион „Българска армия“ оранжевите можеха да постигнат и друг резултат и да си тръгнат с точка и дори три, но през първата част изпуснаха две отлични възможности за гол. Те бяха изработени от Бьорн Йонсен, но Пауло Регула не съумя да намери рамките на вратата.Преди това и Милчо Ангелов стреля в аут с глава, а Рафа Перез опита силата на удара си от далечна дистанция.

cska 4

След като не вкараха, ловчанли допуснаха попадение в своята врата. В 34-та минута Тончи Кукоч с техничен шут откри резултата, а веднага след подновяването на играта домакините покачиха на 2-0 след индивидуална акция на Маркович.

cska 3

Литекс се върна в мача в 74-та минута, когато нападателят Йонсен открадна топката пред наказателеното поле, елиминира бранител на армейците и с плътен удар намали.Радостта на ловчанлии обаче не трая дълго.В ответната атака Бариеивера спаси удар от упор на Маркиньос, а притичалият Галчев покачи на 3-1. До края Литекс опита натиск,като в игра се появи талантливо офанзивно трио в лицето на Кирил Десподов, Георги Минчев и Александър Георгиев, но защитата на домакините и вратарят Дивиш не допуснаха изненади.

32 кръг на „А“ група, Стадион „Българска армия“, Гл.съдия:Никола Попов

ЦСКА: 33.Якуб Дивиш, 14.Валентин Илиев, 6.Пламен Крачунов (87 – 25.Сава Савов), 3.Александър Тунчев, 31.Кристиан Супусепа (47 – 93.Марио Бъркляча), 8.Борис Галчев , 4.Стивън Сънди, 77.Тончи Кукоч , 11.Неманя Милисавлиевич, 70.Жуан Фелипе, 28.Иван Маркович (56 – 28.Маркиньос)

ЛИТЕКС 31.Винисиус Баривиейра, 13.Васил Божиков, 23.Иван Горанов , 5.Рафаел Перес, 16.Страхил Попов, 88.Никола Колев, 10.Пауло Регула (66 – Александър Георгиев), 19.Румен Руменов, 15.Кристиан Малинов (84 -Кирил Десподов), 73.Милчо Ангелов (66 – Георги Минчев), 11.Бьорн Маарс