Литекс с грешна стъпка в битката за Европа, оранжевите инкасираха неприятна загуба с 1-3 от Берое като гост

Литекс направи грешна стъпка в битката за Европа, допускайки неприятна загуба срещу прекия си конкурент за евротурнирите Берое. Оранжевите загубиха с 1-3 в Стара Загора, което позволи на съперника им да ги застигне в точките, а заради по-добрия актив в преките двубои да се изкачи на 2-ро място в класирането, докато момчетата на Красимир Балъков вече са 4-ти. Поражението под Аязмото прави задачата на ловчанлии вече изключително трудна-те не само трябва да бият задължително в оставащите си две срещи Лудогорец у дома и ЦСКА като гост, но освен това и да се надяват на грешки на противниците си.

599474

Загубата дойде след индивидуални грешки и невероятни пропуски, а Литекс определено може да съжалява, че не оползотвори положенията си и не си тръгна поне с точка от мача. Заради контузии участие не взеха Петрус Бумал и Антон Недялков, по време на срещата принудително с травми пък бяха заменени Кристиян Малинов и Илия Миланов.

beroe 1

Дербито започна много лошо за ловчанлии, които се наложи след само 70 секунди игра да инкасират гол в мрежата си. Неразбирателство между играчите позволи на Елиаш с коварен удар извън пенала да открие резултата. Въпреки неочаквания развой, Литекс бързо успя да се върне в мача и в 9-та минута изравни с попадение на Бьорн Йонсен.Нападателят засече с глава перфектно центриране отляво на Иван Горанов и матира Пиргов за 1-1.

599480

До края на полувремето Литекс изпусна две стопроцентови ситуации, с които можеше да реши нещата в своя полза.В 18-та минута Илия Миланов стреля с глава от зоната на дузпата, но топката мина на сантиметри дясната греда.Най-чисто бе положението на Йонсен в 36-та минута.Данило Асприля хитро се пребори с Пиргов за една топка и подаде към норвежеца, който обаче не съумя да намери очертанията на опразнената врата.

beroe 3

След почивката срещата продължи оспорвано, а Литекс не се отказа да гони победата.В 70-та минута обаче домакините поведоха след индивидуален рейд силен шут на Зехиров от границата на пенала.Десетина минути след това Десподов проби и намери Йонсен , но таранът не можа да засече топката.

599478

Втурнали се да изравняват, ловчанлии се оголиха в ариергарда, от което се възползва резервата Мапуку, който нахлу в наказателното поле, но Баривиера спаси удара му. При добавката притичалият Елиаш хладнокръвно вкара за 3-1.В добавеното време колумбиецът Рафа Перез можеше да намали, би с глава в страни от вратата.