Надъхан и агресивен Литекс поведе в Разград, но загуби в края, слаб съдия развали дербито

Литекс загуби с 1-3 при гостуването си на Лудогорец, но определено може да съжалява, че не си тръгна с поне точка от Разград. Оранжевите се представиха в много по-добра светлина в сравнение с последната си визита за Купата и с агресивен и открит футбол бяха на път не само да затруднят, но и да изненадат неприятно очертаващия се шампион на страната. Ловчанлии поведоха в резултата, но липса на опит, изнервеност и слабо съдийство от страна на Ивайло Стоянов обаче повлияха и домакините в крайна сметка стигнаха до пълен обрат.

lud 7

Ръководството на Литекс не остана никак доволно от отсъжданията на рефера и декларира,че възнамерява да подаде жалба срещу него.След този мач оранжевите продължават да заемат 3-4 място с 44 точки, като сега им предстоят три поредни домакинства от плейофите срещу ЦСКА, Локомотив Сф и Ботев Пд.

lud 6

Иначе в самата среща в Разград Литекс излезе много надъхано и смело. Наставникът Красимир Балъков заложи на нападателен стил, пускайки в предни позиции двама централни нападатели в лицето на Бьорн Йонсен и Милчо Ангелов.Възпитаниците му заиграха агресивно и открито и независимо от първоначалния натиск на разградчани, първи съумяха да открият резултата. В 19-та минута таранът Йонсен вкара дебютното си попадение за тима в „А“ група, засичайки с глава центриране на Румен Руменов.

lud 3

Неочакваният развой поизнерви играчите на Лудогорец и на терена прехвърчаха искри. Десет минути след попадението в своята мрежа те изпуснаха отлична възможност да изравнят, като първо Ангуло удари напречната греда, а при добавката Дяков не можа да вкара на прзна врата. Все пак в 38-та минута Кишада вкара за 1-1, изведен с отличен пас от Марселиньо в наказателното поле.

lud 1

В 56-та минута голмайсторът за домакините Кишада получи втори жълт картон за опасно влизане срещу Асприля и бе изгонен от Ивайло Стоянов. Играта започна да се накъсва, съдията къде с основание, къде без, често прибягваше до картоните, особено към ловешките футболисти. Стражът Баривиера и ариергарда пред него се справяха с атаките на противника, но в 75-та минута допуснаха лек гол от статично положение. След центриране от фаул, Моци се озова непокрит на малкия пенал и с глава покачи на 2-1.

lud 4

В 83-та минута съдията възстанови численото равенство на терена, показвайки втори картон на Руменов, който задържа с ръка Кайсара.Литекс опита натиск и стигна до два удара от дистанци, но без успех. В даденото от съдията продължение резервата Дани Абало оформи крайното 3-1 в двубоя, завършвайки от близо добра атака на Лудогорец.
ЛУДОГОРЕЦ – ЛИТЕКС 3:1

0:1 Бьорн Маарс Йонсен (19)
1:1 Жуниор Кишада (38)
2:1 Козмин Моци (75)
3:1 Даниел Абало (90+3)
25 кръг на „А“ група, стадион „Лудогорец Арена“-Разград, Съдия:  Ивайло Стоянов

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов , 80.Жуниор Кайсара, 27.Козмин Моци , 5.Александър Барт, 16.Браян Ангуло, 18.Светослав Дяков, 8.Фабио Ешпиньо (74 – Роман Безяк), 88.Вандерсон (67 – Даниел Абало ), 93.Върджил Мисиджан (82 – Абел Анисе), 84.Марселиньо, 11.Жуниор Кишада

ЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 5.Рафаел Перес , 13.Васил Божиков , 3.Антон Недялков (85 – Георги Минчев), 88.Никола Колев , 19.Румен Руменов , 15.Кристиян Малинов (74 – Пауло Регула), 70.Данило Асприля, 73.Милчо Ангелов, 11.Бьорн Маарс Йонсен (88 – Иван Горанов)