Литекс и Берое не успяха да се победят, интересният и оспорван сблъсък в Ловеч завърши 1-1

Литекс не успя да победи Берое  и направи 1-1 като домакин в интересен и оспорван мач. Оранжевите имаха числено превъзходство 80 минути заради червения картон на Макенджиев, но коравите гости съумяха да затегнат редиците си и да не допуснат  загуба.Те дори поведоха в резултата след  дузпа, но натискът и желанието на ловчанлии за обрат стигна само до изравнително попадение, дело на резервата Георги Минчев. Литекс може да съжалява, тъй като изпусна отлична възможност да настигне ЦСКА в класирането.

TSV5787.JPG

В титулярният състав на Литекс се завърна младокът Пламен Гълъбов, който зае своето място в центъра на отбраната.В халфовата линия оперираха Никола Колев и Недялков, а Регула влезе в ролята на плеймейкър зад офанзивното трио Малинов- Йонсен-Асприля.

TSV5779.JPG

Още в 7-та минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Директен червен картон получи стражът Макенджиев, който повали извън наказателното поле откъсналия се сам срещу него халф Кристиян Малинов. Реферът Вихрен Манев справедливо прати вратаря под душовете, а неговото място зае Илко Пиргов, влязъл като резерва на мястото на Валдемар Боровский.

TSV5865.JPG

В 18-та минута след корнер, топката попадна в Страхил Попов, който опита удар от воле, но би близо до дясната греда.След това Регула опита обстрел от двадесетина метра, но отново коженото кълбо профуча в страни от вратата. В 43-та минута и Никола Колев шутира от границата на пенала, но над напречната греда.

TSV5842.JPG

Независимо от численото неравенство, гостите умело и компактно се бранеха и цяло полувреме не допуснаха ловчанлии да пробият ариергарда им и да ги изненадат. В 44-та минута те дори за малко не стигнаха до гол при корнер, но Винисиус Баривиера показа рефлекс и изби удар отблизо на Зафиров.

TSV5962.JPG

На почивката наставникът Красимир Балъков направи две смени в състава си, пускайки в игра Румен Руменов и нападателя Милчо Ангелов, които замениха Недялков и Йонсен.В 57-та минута разконцентрираност в ловешката отбрана позволи на Костадинов да отправи удар с глава, но в аут. Напористите гости откриха първи резултата в 63-та минута. Тогава за нарушение срещу Нсереко, заралии получиха право да изпълнят дузпа, а от бялата точка капитанът Георги Андонов не сгреши и вкара за 0-1.

TSV5887.JPG

Попадението сюрпризира неприятно оранжевите, които веднага се хвърлиха с непрестанни атаки да търсят обрат в мача. Териториалният им натиск доведе до няколко разбърквания и удари след статични положения пред Пиргов, но без успех.В 82-та минута устремът на ловчанлии даде резултат. Асприля свали топката с глава към резервата Минчев и младият нападател хладнокръвно вкара за 1-1. До последния съдийски сигнал Литекс не спря да атакува, но не успя да стигне до заветния победен гол.