Литекс стартира с боево реми плейофите, оранжевите и Локомотив си поделиха точките в столицата

Литекс стартира с реми плейофите от „първата шестица“ на „А“ група. Оранжевите направиха 0-0 при гостуването си на Локомотив София, което наред с другите резултати от кръга, запази статуквото в битката в челното каре на устремилите се към евротурнирите отбори. Литекс е с 40 точки на 4-то място. Толкова имат и „железничарите“, които са на трето заради по-добрия си актив в преките двубои. На пета позиция с 39т са Берое, а шести с 37 е Ботев Пд, на който ловчанлии гостуват след паузата в шампионата.

loko 1

На стадион „Локомотив“ в столицата двата тима предложиха здрав сблъсък, но качеството на играта бе много затруднено от състоянието на терена, който приличаше на пясъчник и не позволяваше на отборите да покажат технични отигравания и по-атрактивен футбол.

Наставникът Красимир Балъков направи няколко промени в състава си и пусна в игра по-свежи футболисти. В ариергарда титуляр излезе Илия Миланов, а в халфовата линия започнаха Никола Колев и Пауло Регула. Атаката поведе исполинът Бьорн Йонсен, който бе подпомаган по крилата от Асприля и Десподов.

590659

През първото полувреме чистите положения и пред двете врати липсваха. Домакините създадоха 2-3 разбърквания в пенала, но Шехуди и Бранеков не успяха да отправят сериозни удари. Същата беше и ситуацията на другата врата, където ловешките офанзивни играчи не успяха да намеря път към мрежата на Божидар Митрев.

След почивката играта се отвори и всеки от отборите можеше да стигне до попадения.В 50-та минута Емил Гъргоров от столичани получи топката извън пенала и със силен шут нацели напречната греда. Десетина минути по-късно , при добра контра на Локомотив, резервата Йордан Георгиев стреля от движение над вратата.

loko 4

В края на мача пък шансът изневери на Литекс. В 79-та минута капитанът Страхил Попов  би по диагонала, но Митрев с вещина спаси. Две минути след това влезлият като резерва Румен Руменов с мощен шут от петнадесетина метра удари гредата над Митрев, но гол не падна. До края и двата тима заложиха на сигурните действия и не допуснаха изненади пред своите врати.

ЛОКОМОТИВ (Сф) – ЛИТЕКС 0:0

1-ви кръг плейофи,Стадион:Локомотив-София, Съдия: Никола Попов

ЛОКОКОМОТИВ (Сф): 1.Божидар Митрев, 69.Елтон Дош Рейш, 6.Александър Бранеков, 15.Траян Траянов, 16.Камен Хаджиев, 47.Антонио Ливраменто (70 – 14.Даниел Васев), 23.Емил Гъргоров, 33.Том , 11.Владислав Романов, 7.Даниел Генов (50 – 77.Йордан Тодоров), 29.Ламжед Шехуди (83 – 9.Преслав Йорданов)

ЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 13.Васил Божиков , 18.Илия Миланов, 5.Рафаел Перес , 10.Пауло Регула, 88.Никола Колев , 15.Кристиян Малинов (90- 23.Иван Горанов), 70.Данило Асприля (77 – 19.Румен Руменов ), 99.Кирил Десподов (67- 73.Милчо Ангелов), 11.Бьорн Маарс