Литекс изстрада, но заслужи победата, бранителят Илия Миланов герой за оранжевите с гол в продължението

Литекс спечели ценна победа у дома с 1-0 над Локомотив Пд. Оранжевите бяха по-добри на терена, но изстрадаха заслужения си успех, който дойде в първата минута на продължението. Националът Илия Миланов се превърна в герой на двубоя. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава засече перфектно центриране на Пауло Регула, донасяйки трите точки за ловчанлии, които им осигуриха 4-то място в класирането на редовния сезон в „А“ група.

11041744_10203619120101174_6281643788809129539_n

Наставникът Красимир Балъков направи някои промени в състава си. На мястото на наказания Васил Божиков от ляво на ариергарда се появи Иван Горанов. В центъра на отбраната заигра Илия Миланов в тандем с Рафа, а в халфовата линия за първи път като титуляр започна португалецът Пауло Регула.В нападение се разчиташе на триото Асприля-Йонсен-Десподов.

_TSV5434

Именно младокът Десподов можеше да се озове в прегръдките на съотборниците си още в 24 секунда на мача. Тогава талантът напредна с топката, но ударът му срещна лявата греда.

_TSV5183

Двайсетина минути по-късно ловчанлии изтърваха нова отлична възможност. Асприля изведе сам срещу вратата Йонсен, но норвежецът се засуети с удара и бе блокиран, а при добавката Пауло Регула би в аут.

_TSV5128

Срещата продължи с открит футбол от двата отбора. В 34-та минута Литекс изпусна още един 100% шанс. Коженото кълбо се озова в Асприля, който бе непокрит в малкия пенала, но латиноамериканецът се подхлъзна и не успя да отправи точен удар.

_TSV5332

Гостите също не се притесняваха да поглеждат към вратата на Баривиера, но без реално да опасен отправят удар. До края на полувремето оранжевите продължиха да са настъпателни, но опитните играчи на гостите парираха атаките им.

_TSV5363

Литекс бе по-активен и след почивката, но липсата на гол доведе до припряност в действията на футболистите. В 57 минута исполинът Йонсен получи хубав пас от Страхил Попов в наказателното поле, но реши да комбинира вместо да стреля и опасността пропадна. Балъков вкара свежи сили в средата на терена, пускайки в игра Никола Колев и Румен Руменов, а в 73-та минута на терена се появи и Милчо Ангелов на мястото на Йонсен.

_TSV5260

Двубоят стана доста оспорван и напрегнат, но гостите не се огънаха под теритириалното надмощие на оранжевите. Умело и компактно групирани, те удържаха натиска на поизнервените с наближаването на края на мача домакини.В 74-та минута топката попадна в Малинов, който обаче от зоната за изпълнение на дузпа би в аут.

_TSV5101

До последния съдийски сигнал Литекс продължи да търси успеха. Масираният щурм обаче бе самоотвержено неутрализиран от „смърфовете“, които с всякакви средства бранеха заветната точка. Крепостта им се пропука в първата минута на продължението. Тогава Пауло Регула центрира и с плонж с глава Илия Миланов донесе победата.