Литекс изпусна да бие Марек в здрава битка, ремито в Дупница бетонира оранжевите във финалната шестица

Литекс не успя да победи Марек, но нулевото равенство на стадиона в Дупница позволи на оранжевите да подпечатат твърдо мястото си във „финалната шестица“ на „А“ група. Ловчанлии със сигурност ще мерят сили с най-добрите в предстоящите плейофи, а изходът от последния кръг на редовния сезон в петък срещу Локомотив Пд ще посочи от каква изходна позиция ще стартират. Момчетата на Красимир Балъков могат да съжаляват за изпуснатите точки на „Бончук“-те имаха повече чисти положения, но не успяха да ги реализират, а и вратарят Емил Михайлов се прояви на висота. Като цяло и двата тима бяха затруднени от тежкия терен и затова изобилстваха битката и здравите единоборства, тъй като условията не позволяваха да се покаже бърз и техничен футбол.

marek 2

Самият Балъков излезе с офанзивна тактика, решен да гони задължителна победа. В предни позиции той заложи на двама нападатели в лицето на Бьорн Йонсен и Милчо Ангелов.Норвежецът можеше рано да открие резултата, но в 3-та минута отблизо исполинът опита техничен удар, който обаче премина над гредата. В 6-та минута Асприля нахлу в наказателното поле и бе повален от Виячки,като останаха съмнения за нарушение срещу колумбиеца.

marek 6

Литекс продължи да доминира, но домакините с наситена защита и дефанзивна игра умело се справяха с опитите за атаки към Михайлов.В 38-та минута Йонсен отново бе близо до гол, но с глава стреля над вратата след центриране на Малинов. До края на полувремето Асприля опита няколко скоростни пробива , но бе сериозно „респектиран“ от дупнишките футболисти, които за интервенциите си получиха жълти картони.

marek 3

Литекс продължи да напада и след почивката. В 49-та минута Бьорн Йонсен засече центриране от корнер на Асприля, но би в аут. Малко след това пък латиноамериканецът с индивидуална акция надигра отбраната, но шутът му профуча близо до страничната греда. Чак в 61-та минута домакините застрашиха по-сериозно вратата на Баривиера, но бразилският страж се намеси авторитетно и изби опасен удар на Кавдански с глава.

marek 1

В 66-та минута влезлият като резерва Кирил Десподов за малко не изненада дупничани с директен удар от фаул , но бранител на голлинията спря пътя на топката с тяло. Пет минути по-късно след разбъркване в пенала ,коженото кълбо попадна в краката на Йонсен, но ударът му своевременно бе блокиран. Натискът на ловчанлии продължи.Цветков също опита далечен обстрел от двайсетина метра, а в 83-та минута Михайлов с рефлекс изби коварен удар на Десподов от фаул.

marek 4

В даденото от съдията 4 минутно продължение оранжевите създадоха още две ситуации, но Регула би покрай вратата, а в последните секунди отново Михайлов се намеси отлично срещу Десподов и запази мрежата си суха.

Марек – Литекс 0:0

21 кръг на А група, Стадион „Бончук“-Дупница, Съдии: Стефан Павлов

МАРЕК:1.Емил Михайлов, 4.Илиян Гаров, 5.Мартин Кавдански, 3.Емил Виячки, 10.Димитър Петков (69- 14.Милен Лахчев), 13.Борислав Николов, 15.Александър Манолов (90- 10.Еньо Кръстовчев), 8.Мартин Димитров, 15.Павел Петков (81- 7.Георг Василев), 18.Златко Бонев, 11.Крум Бибишков

ЛИТЕКС:31.Винисиус Баривиейра, 13.Васил Божиков, 3.Антон Недялков (63- 21.Александър Цветков), 5.Рафаел Перес, 4.Пламен Гълъбов, 16.Страхил Попов, 93.Петрос Бумал (78- 10.Пауло Регула), 15.Кристиан Малинов, 70.Данило Асприля, 11.Бьорн Йонсен, 73.Милчо Ангелов (63- 99.Кирил Десподов)