Литекс и Лудогорец не се победиха за Купата, оставиха развръзката за реванша в Разград

Литекс и Лудогорец не можаха да се победят в първия четвърфинален мач за Купата.В Ловеч двата тима направиха здрав мач, в който обаче логично атрактивността и головите положения липсваха. Оспорваната битка завърши 0-0 и развръзката остана да се решава за след две седмици в Разград.

TSV2027.JPG

И двамата треньори бяха направили по няколко промени в стартовите си единадесеторки в сравнение със сблъсъка от събота. Красимир Балъков заложи смело в нападение на новото попълнение Бьорн Йонсен, а зад него оперираше Милчо Ангелов. В офанзивният вал се появи и Румен Руменов, а в ариергарда заиграха Илия Миланов и Иван Горанов. В състава на гостите също личаха 5-6 нови имена-атаката поведе Безяк, сменена бе и почти цялата защита, както и вратарят.

TSV1867.JPG

Разградчани започнаха уверено и в първите десетина минути изтърваха две положения за гол, но стражът Баривиера се намеси блестящо и опази вратата си. Особено фрапиращ бе пропускът на Марселиньо, който стреля с глава от упор, но вратарят на ловчанлии с невероятен рефлекс изби. Антон Недялков опита коварен удар извън пенала, но Чворович се справи.

TSV2047.JPG

В 32-та минута Данило Асприля направи впечатляващ 60 метров рейд , надбягвайи трима разградчани, но след това Руменов не съумя по най-добрия начин да продължи развитието на атаката.

TSV2035.JPG

Две минути след това след разбъркване в наказателното поле Литекс вкара гол, но радостта на играчите в оранжево бе кратка, тъй като съдията го отмени заради фаул срещу Чворович.До края на полувремето срещата продължи оспорвано, но без сериозни и интересни.положения.

TSV2152.JPG

Гостите започнаха второто полувреме с две прунудителни смени. На вратата застана Владо Стоянов, а малко след това тереньт контузен напусна кариоката Марселиньо, заменен от Фабио Ешпиньо.В 62-та минута и ловчанлии освежиха състава си с пускането в игра на Десподов и Цветков.Преди това Безяк излезе на стрелкова позиция, но би покрай страничния стълб.

TSV1960.JPG

Двата тима продължиха тактическото надхитряне на терена, с много борба, но припряно и без сериозно да застрашават противниковите врати. Ловчанлии заложиха на контри, но атаките им бяха парирани от разградската отбрана.Оранжевият ариергард също се справяше с офанзивните действия на съперника си.

TSV1957.JPG

Литекс – Лудогорец 0-0
¼ финал Купа България, Градски стадион Ловеч, Съдии:Ст.Тодоров, Вълков, Димитров

Литекс: Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Илия Миланов, Рафа, Иван Горанов, Антон Недялков, Петрус Бумал, Румен Руменов( 62- Цветков), Милчо Ангелов (75-Регула), Данило Асприля, Бьорн Йонсен (62-Десподов)

Лудогорец: Иван Чворович(46-Стоянов), Жуниор Кайсара, Александър Александров, Георги Терзиев, Браян Ангуло, Светослав Дяков, Христо Златински, Марселиньо(52-Ешпиньо), Михаил Александров, Абел Анисе, Роман Безяк(85-Хамза)