Летящ старт за Литекс, оранжевите отупаха евробоеца Лудогорец с гол на Данило Асприля в края на мача

Литекс стартира устремно пролетния полусезон със стойностна победа над евробоеца Лудогорец. В Ловеч оранжевите надделяха в истинска битка и заслужено триумфираха накрая. В герой за ловчанлии се превърна колумбиецът Данило Асприля, донесъл успеха в 85-та минута след асистенция на новото попълнение Пауло Регула.Така Литекс се утвърди в торйката на временното класиране,а в сряда пак ще срещне разградчани, този път в първи ¼ финал за Купата на България, отново на стадиона в града на люляците.

TSV0090.JPG

Наставникът Красимир Балъков започна с оптимален състав.Като титуляр в ариергарда излезе Рафаел Перез, който си партнираше с Пламен Гълъбов.Атаката поведе младокът Милчо Ангелов, а шанс като титуляр по фланга получи и талантът Кирил Десподов.

TSV9991.JPG

Срещата започна неприятно за гостите.Още на загрявката Мисиджан се контузи, а заменилият го Вандерсон също получи травма и в 9-та минута напусна терена, сменен от Абало. Малко след това настана разбъркване пред наказателното поле на домакините, но Баривиера се намеси и предотврати опасността.Тактическото надиграване продължи, без двата тима да рискуват, особено а пред вратите интересните положения липсваха.

TSV0033.JPG

В 37-та минута разградчани останаха с човек по-малко на терена след глупава постъпка на техния ас Козмин Моци. След като беше вече декориран в жълто, румънецът си изпроси нов картон в рамките на 3 минути.При спряна игра и съдийски сигнал, бранителят продължи играта и стреля към вратата, за което последва моментална реакция на главният съдия Георги Йорданов и Моци пое към съблекалните.

TSV0124.JPG

Румънецът продължи с простотиите си на излизане от терена. Първо той отне топката на момче до пистата и замахна да цели публиката, а после се направи на хитър и се промъкна скришом до скамейката, въпреки,че няма право да седи там. Наложи се с много увещания и усилия четвъртият съдия да го отстрани.

TSV0180.JPG

Литекс започна по-активно след почивката и набързо създаде две нелоши полоения, но Асприля и Ангелов не съумяха да ги изиграят по най-добрия начин. В 63-та минута последва два опасни шута към Стоянов, но стражът се справи блестящо и спаси. Балъков усили атаката си, пускайки най-новото попълнение Бьорн Йонсен.

TSV0134.JPG

В 71-та минута численото равенство между играчите на терена се възстанови, след като Кристиян Малинов от ловчанлии получи втори жълт и респективно червен картон. В игра за Литекс се появи и плеймейкърът Пауло Регула. Двубоят се поизнерви и често се накъсваше с нарушения, за които следваха нови и нови картони, повечето за Лудогорец.

TSV0025.JPG

Литекс не спря да търси гол, смело към вратата поглеждаха и гостите, но вратарите Баривиера и Стоянов се представиха на висота. Натискът на ловчанлии даде резултата в 85-та минута. С първото си докосване на топката португалецът Пауло Регул изведе Асприля, колумбиецът изигра майсторки ситуацията и в далечния ъгъл матира Стоянов за 1-0