Малшанс и добра игра за Литекс, но загуба с 2-0 от Марибор

Литекс загуби с 0-2 от Марибор в първата си контрола на турска земя. Оранжевите могат да съжаляват, тъй като с показаната игра, особено през първата част, не заслужаваха да загубят. Макар в редиците на ловчанлии да липсваха 4-ма национални състезатели плюс контузения Джордан, те се противопоставиха на участника в тазгодишното издание на Шампионска Лига и при повече концентрация и късмет можеха да отбележат и голове в своя полза.

10968342_10153641591179126_8508213135796157950_n

Момчетата на Красимир Балъков организираха до почивката няколко добри атаки, но им липсваше повече прецизност и точност в завършващия удар. Особено активен беше колумбиецът Данило Асприля, който трудно беше удържан от противника, а Ханданович спаси два негови удара.Отделно обстрел към вратата опитаха Бумал, Руменов и Антон Недялков, но без успех.

1546428_10153641596199126_4960032470119373515_n

През втората част словенците се активизираха и започнаха по-агресивно да атакуват вратата на Баривиера. Чак в 69-та минута, обаче, те успяха да открият резултата и то от малко пресилена дузпа, отсъдена от грузинския рефер при единоборство на Иван Горанов в наказателното поле. От наказателния удар Вършич не трепна и вкара за 1-0.

10978606_10153641577819126_4553613619238417871_n

В 76-та минута Лука Захович излезе по диагонал  срещу Баривиера и с техничен удар покачи, оформяйки крайното 2-0 в мача.