Литекс прегази Хасково с 1-4 като гост, ще зимува на 4-то място в класирането

Литекс завърши 2014 година с убедителна победа над Хасково с 1-4. Оранжевите прегазиха новака в групата като гост и ще зимуват в четворката на временото класиране,  с равен брой точки с третия Локомотив Сф. Два гола за успеха вкара Уилмар Джордан, по един добавиха Пламен Гълъбов и Армандо Ваюши. С оглед на изключително тежкия и разкалян терен, който бе подгизнал от поройните дъждове в региона през седмицата, логично техничен футбол не можеше да се очаква и двата тима без излишно опознаване се вкопчиха в здрава битка.

3 haskovo

Ловчалии се адаптираха бързо към трудните условия и в първите десетина минути стигнаха до 2 удара на Джордан и Руменов, но стражът на домакините спаси. В 12-та минута след изпълнен корнер от Асприля, топката бе свалена от Божиков към Гълъбов и младокът от близо откри резултата.В 19-та минута ловчалии можеха да покачат чрез Менди, който засече центриране от корнер, но би в аут. Секунди по-късно Ваюши се измъкна зад гърба на отбраната и опита от малък ъгъл да се разпише, но Банков изби. В 23-та минута оранжевите изпуснаха нова 100%-ва възможност за гол. Руменов се озова сам срещу вратаря, елиминира го, но притичал бранител изчисти коженото кълбо от голлинията.

1haskovo jpeg

В 32-та минута обаче Литекс не сбърка и доведе нещата до 0-2 в своя полза. Пробив от дясно на Асприля завърши с прострелен пас в наказателното поле, където Джордан се размина, но после пък топката попадна във Ваюши и той прецизно я насочи в мрежата.В началото на второто полувреме Литекс предреши края на мача с трети гол. В 52-та минута Страхил Попов центрира от дясно и Джордан с глава направи 0-3. Седем минути по-късно ловчанлии вече имаха аванс от четири попадения. Отново колумбиецът Джордан попадна в прегръдката на съотборниците си, след като се възползва от перфектна асистенция на Ваюши и с удар от движение се разписа за втори път.

2 haskovo jpeg

Въпреки, че си гарантира победата, Литекс продължи да атакува и да създава нови положения. Такива се предоставиха пред Джордан, Ваюши и Кирил Десподов, заради лошия терен още няколко опасни атаки пропаднаха в завършващата фаза. В последните секунди на мача домакините стигнаха до почетно попадение, дело на Димитър Алексиев, който се оказа най-съобразителен в меле пред Баривиера.

„При нас цялата тренировъчна седмица беше на тежък терен като днешния, така че имахме опит. Поздравявам футболистите си за характера, който проявиха днес. Времето ще покаже дали сме превъзмогнали слабостта си да пропускаме пред вратата. Надявам се да е така, но сами знаете, че когато имате по-млади футболисти, в развитието има влиза и това понякога да са в по-лоша форма, докато се обиграят и добият опит“, заяви наставникът Красимир Балъков след мача.

5 haskovo jpeg

„Искаше ми се да завършим полусезона на трето място, но все пак сме с равни точки с Локомотив София. С това, което показват футболистите на Локомотив те също заслужават мястото си и ние ще се задоволим с четвъртото. Догодина обаче ще ги гоним. Дълъг полусезон за нас, като се имат предвид мачовете в Европа, късата подготовка и амплитудите в представянето ни, заради младите футболисти, с които разполагаме. Всичко обаче е добре, когато завършва добре“, завърши Балъков.

Хасково – Литекс 1:4

0-1 Пламен Гълъбов (12)
0-2 Армандо Ваюши (32)
0-3 Уилмар Джордан (52)
0-4 Уилмар Джордан (59)
1-4 Д.Алексиев (90)

19 кръг на А ПФГ, Стадион Хасково, Гл. съдия:Г.Йорданов

Хасково: Николай Банков, Вълчан Чанев, Костадин Ничев, Бейсим Бейсим(45-Чепилов), Майкъл Тевия(72-Тевия), Мартин Райнов, Олег Шалаев, Георги Коруджиев, Димитър Алексиев, Дончо Атанасов(45-Найденов), Петьо Николов

Литекс: Винисиус Баривиейра, Страхил Попов, Джаксън Менди, Пламен Гълъбов, Васил Божиков, Александър Цветков, Антон Недялков(70-Минчев), Румен Руменов(62-Малинов), Данило Асприля(55-Десподов), Армандо Ваюши, Уилмар Джордан