Литекс с категорична и класическа победа във Варна, колумбиецът Асприля с уникален гол

Литекс постигна изключително важна и стратегическа победа с 3-0 във Варна над Черно море и се завърна в челната шестица на временното класиране след 16-ия кръг. Категоричният успех срещу прекия конкурент  дойде в напрегнат момент за отбора, който бе записал няколко последователни загуби като гост.Сега обаче момчетата на наставника Красимир Балъков показаха много воля на лошия и разкалян терен на стадион “Тича”, проявиха характер, а този път и точен мерник, който им позволи не само да създадат доста положения, но и да реализират безответни три попадения. Особено атрактивно беше това на Данило Асприля, останалите бяха дело на Джордан и Кирил Десподов. На ловешката врата пък Винисиус Баривиера показа класа и не позволи на домакините да го изненада.

Красимир Балъков излезе с малко променен състав и тактика, като направи вътрешна ротация на някои футболисти, което му донесе успех.Варненци тръгнаха устремно и в първите десетина минути изпуснаха две отлични ситуации чрез Паланков и Миро Манолов. Литекс чакаше своя миг и той дойде в 29-та минута, когато Страхил Попов проби отдясно и центрира, а отблизо Джордан откри резултата. До края на полувремето “моряците” можеха и да изравнят, но Баривиера прояви рефлекс при удар от упор на Паланков.

В 55-та минута Черно море остана с човек по-малко на терена заради глупава постъпка на бранителя Сашо Александров, който удари с лакът при спряна игра в главата Данило Асприля и Никола Попов го прати директно към съблекалните. Малко по-късно Асприля изтърва сам срещу Пиргов да покачи и да предреши изхода на мача.

В 73-та минута с първото си докосване на топката току-що влезлият като резерва Кирил Десподов излезе на позиция и нацели дясната греда. В последната минута на редовното време Данило Асприля реализира невероятен гол  за 0-2 след неудържим рейд от центъра, при който направи за смях отбраната и вратаря на домакините. В даденото от съдията продължение колумбиецът намери Десподов, а младокът майсторски елиминира опеката на Котев и техничнно оформи крайното 0-3.

Черно море – Литекс 0:3

0-1 Уилмар Джордан (29)

0-2 Данило Асприля (90)

0-3 Кирил Десподов (90+2)

16-ти кръг на “А” ПФГ, Стадион “Тича”-Варна, Гл.съдия:Никола Попов

Черно море: Пиргов, Александров, Котев, Венков, Клок, Стенио, Паланков (63 – Расим (78 – Станчев), Буркхард, Райков (52 – Курьор), Коконов, Манолов

Литекс: Винисиус, Миланов, Гълъбов, Менди, Божиков, Недялков, Бумал (46 – Цветков), Малинов (84 – Руменов), Попов, Асприля, Джордан (73 – Десподов)

Снимка: arena varna.com