Литекс с неприятна загуба у дома, падна с 1-2 от Ботев Пд

Литекс допусна неприятна домакинска загуба от Ботев Пд .  Оранжевите не можаха да преодолеят „канарчетата“ на своя стадион и паднаха с 1-2. Въпреки ,че поведоха с попадение на Джордан, после ловчанлии допуснаха обрат и гостите стигнаха до успеха с точни удари на Иршак и Колев.Наставникът Красимир Балъков заложи на основната си единайсеторка, с една промяна в ариергарда, където от ляво като титуляр започна Антон Недялков. В предни позиции отново се разчиташе на офанзивното трио Ваюши-Джордан-Асприля.

TSV8151.JPG

В 13-та минута домакините можеха да поведат след като Страхил Попов хитро “копна’ топката към Асприля, колумбиецът стреля с плонж, но на сантиметри от страничната греда.В 22-та минута Баривиера спаси опасен удар от фаул на Момчил Цветанов.

TSV8364.JPG

Играта продължи оспорвано и равностойно като двата отбора си размениха по няколко статични положения  пред вратите.В 39-та минута ловчанлии откриха резултата чрез Уилмар Джордан. Нападателят се възползва от неубедителна намеса на излезлия далеч пред пенала Стаховяк и вкара на опразнената мрежа за 1-0.

TSV8454.JPG

В последната минута на първото полувреме “канарчетата” успяха да изравнят. Томаш Иршак се озова непокрит в наказателното поле и прехвърли с глава Баривиера за 1-1.

TSV8297.JPG

След почивката Литекс започна с две ситуации за гол на Джордан. Таранът първо засече с глава, но би в непосредствена близост до десния страничен стълб, а  след това надбяга отбраната, но стреля в аут.  За сметка на това пловдивчани не сбъркаха и в 63-та минута поведоха с 1-2 с гол на Александър Колев, разписал се с удар извън пенала.

TSV8428.JPG

Две минути по-късно Асприля се вряза в отбраната на гостите, но прехвърли и вратата. В игра за оранжевите с пресни сили се появиха младоците Милчо Ангелов , Кирил Десподов и Никола Колев. Домакините тръгнаха в масиран щурм да търсят обрат, но срещнаха здрав отбор на жълто-черната отбрана. В 85-та минута Колев посрещна избита топка и с воле я насочи към вратата, но Стаховяк прояви рефлекс и спаси. В 89-та и Ботев можеше отново да ликува след бърза контра, но Баривиера и защитата пред него се справиха