Литекс загуби в столицата от ЦСКА с 0-2

Литекс допусна нова загуба в шампионата, отстъпвайки в столицата на ЦСКА. Оранжевите загубиха гостуването си с 0-2 и вече са на 10 точки разлика от върха, окупиран от “червените” след 12-ия кръг. Следващата седмица ловчанлии приемат у дома Локомотив София, като срещата е насрочена за петък

Двубоят на стадион “Българска армия” започна очаквано със силен натиск на домакините, но защитата и стражът Баривиера се справиха в първия четвърт час.В 17-та минута обаче ЦСКА поведе в резултата след изпълнение на корнер и гол с глава на бранителя Александър Тунчев.Последваха две отлични намеси на Баривиера след опасни удари на Маркиньос и Жуан Фелипе.

_R1W5334

В последните минути на полувремето ловчанлии се активизираха и на свой ред създадоха напрежение пред Дивиш, а при повече концентрация дори можеха да изравнят. Първо Руменов стреля покрай вратата, а след него и Никола Колев не успя да намери очертанията от границата на пенала. В даденото от съдията продължение, пробив през центъра на защитата на Уилмар Джордан за малко не доведе до гол, но нападателят би покрай лявата греда.

_R1W5469

Наставникът Красимир Балъков потърси промяна и в хода на мача пусна свежи сили в офанзивния вал в лицето на младоците Кирил Десподов и Милчо Ангелов. Срещата продължи оспорвано, а оранжевите се опитаха да обърнат негативния развой. Те създадоха 2-3 нелоши атаки, които стигнаха до опасна близост до армейската врата , но без точен завършващ удар. В 88-та минута с невероятен гол от далечна дистанция Еденилсон Бергонси от домакините сложи точка на спора, разписвайки се за 2-0.