ЦСКА излъга Литекс с късметлийски автогол на старта на новия шампионат

ЦСКА успя да излъже Литекс с 0-1 в дербито на 1-ия кръг на новото първенство. Армейците стигнаха до успеха с куриозен и късметлийски автогол в 67-та минута, при който Маркиньос  стреля и топката се отклони в крака на защитника Божиков.Иначе в оспорвания двубой оранжевите могат да съжаляват за два отлични шанса за гол при резултат 0-0, но вратарят Дивиш се представи на висота и неутрализира ударите от упор на колумбийците Джордан и Асприля.

1

Наставникът Красимир Балъков направи няколко промени в състава в сравнение с мача с унгарския Диошдьор. Заради наказание от миналия сезон с екипа на армейците срещата пропусна бранителят Джаксън Менди, а на пейката останаха Омар Косоко и Петър Златинов. В ариергарда се появи Антон Недялков, а в халфовата линия като титуляри започнаха  младоците Кристиян Малинов и Румен Руменов.

_DSC6831

Двата тима се вкопчиха здраво от самото начало на мача, но без да създадат реални ситуации за гол в първите двадесетина минути.И пред двете врати имаше малко оживление и разбъркване, но до обстрел не се стигна.В 27-та минута ловчанлии изпуснаха 100 процентов шанс да открият резултата.След центриране от фаул, Джордан засече топката с глава, но Дивиш изби с невероятен рефлекс.

_DSC6736

В 61-та минута оранжевите изпуснаха нова идеална възможност. Асприля бе изведен по десния фланг и нахлу в пенала, но предпочете да стреля по диагонала вместо да комбинира и стражът на гостите пак блестящо спаси. В 67-та минута ЦСКА поведе с късметлийски гол на Маркиньос.Халфът стреля не много силно, но топката се отклони в крака на Божиков и промени траекторията си, при което Баривиера не можа да реагира и тя се озова в мрежата.

_DSC7127

Литекс се хвърли да изравни и обърне мача, играта се оотвори, но гостите се възползваха от оголените пространства и опасно контраатакуваха. В 84-та минута грешен пас на Златинов изведе Буш срещу вратаря, но Баривиера спаси. На другата вратара Дивиш пък бе безпогрешен при мелетата и центриранията. В 88-та минута Асприля отново надбяга левия бек на “червените”, но би силно над вратата.