Литекс победи с 2:0 Славия, изпусната дузпа, греда и няколко пропуска в актива на оранжевите

Литекс победи с 2:0 Славия в третата си лятна контрола, играна в Правец. Това на практика бе последната проверка за момчетата на Красимир Балъков преди първия им официален мач в евротурнирите другия четвъртък в Молдова. Успехът срещу „белите“ дойде след попадения на Джаксън Менди и юношеския национал Георги Минчев. Освен това оранжевите изпуснаха дузпа чрез Джордан, нацелиха веднъж гредата(Ваюши) и създадоха още 3-4 добри положения.

_R1W6465

В 6-тата минута Литекс за малко не откри резултата. Златинов открадна топката от Везалов и излезе сам срещу вратаря, но се забави с удара и в последния момент защитникът го настигна и го блокира. Малко по-късно Страхил Попов центрира отлично в пенала, но Джордан не успя да засече топката с глава. в 12-та минута оранжевите поведоха с попадение на бранителя Джаксън Менди. Снажният французин се извиси над всички на първа греда и засече центрирането от корнер на Златинов за 1-0.

_R1W5899

В 26-та минута Бургзорг сбърка в средата на терена, Джордан поде контра и пусна към Косоко, но ударът му беше блокиран и мина покрай вратата. След изпълнението на корнера, Божиков стреля силно над горната греда. В 31-та минута ловчанлии исюзтърваха отличен шанс за втори гол. Ваюши изведе перфектно Цветанов по десния фланг, но стражът Георги Петков се намеси прекрасно и спаси сигурен гол.

_R1W5990

В 51-та минута Литекс сътвори отлично разиграване. Косоко намери в коридор Ваюши, но шутът на албанския национал срещна дясната греда, а при добавката Цветанов стреля над опразнената врата. 5 минути след това след индивидуален пробив Джордан отправи страхотен удар от 20-ина метра, но Емил Петров спаси. Последваха силни минути за Славия, при които Манзоро нацели от фал гредата, а Бургзорг изпусна сам срещу Баревиера.

_R1W6381

В 68-та минута ловчанлии получиха право да изпълнят дузпа, след като Цветанов беше спънат от Везалов. От бялата точка обаче, Джордан отправи плътен удар, но Петров с рефлекс изби. в 76-та минута с пас по конец, Ваюши намери Джордан, но колумбийският нападател отново не можа да преодолее Петров.В 89-та минута Страхил Попов проби отдясно и прецизно намери младока Минчев, който от движение оформи крайното 2-0.

_R1W5919

Литекс – Славия 2-0

1-0 Джаксън Менди(12)

2-0 Георги Минчев(89)

Стадион Правец, 50 зрители, Съдии: Никола Петров, Хинков, Банчев

Съставът на Литекс: 26.Илко Пиргов,16 Страхил Попов ,5 Николай Бодуров, 6 Джаксън Менди , 13 Васил Божиков , 88 Никола Колев, 24 Петър Златинов , 14 Армандо Ваюши , 70 Данило Асприля , 9 Уилмар Джордан , 20 Омар Косоко

След почивката в игра се постепенно се появиха: Баривиера, Руменов, Станоев, Цветков, Малинов, Минчев