Лекция в оранжево и разгром с 5-0 на Лаута

Литекс изнесе образцова лекция на Локо Пд и разби съперника си с 5-0 на Лаута. Оранжевите бяха безпощадни в атака и безкомпромиси в защита.Те създадоха и още толкова положения и можеше да бият с фрапираща разлика, докато в дефанзивен план не допуснаха домакините да създадат нито едно по-сериозно положение пред вратата на Илко Пиргов. С победата Литекс окупира 2-то място в класирането, изпреварвайки своя конкурент за среброто ЦСКА с една точка.В последния кръг на шампионата ловчанлии приемат на своя стадион Левски, докато “армейците” са домакини на Локо Пд.

_T8G6662

С 2 гола и 2 асистенции под тепетата блесна офанзивният халф Момчил Цветанов.Нападателят Уилмар Джордан също заби две попадения, с които настигна в голмайсторската листа водача Мартин Камбуров. И двамата имат вече по 20 гола и спорът кой е с най-точен мерник ще се реши идния уикенд. Своето 14-то попадение за сезона вкара и полузащитникът Симеон Славчев

_T8G6794

Литекс пое инициативата още от самото начало и след 2-3 добри атаки логично пръв откри резултата. В 23-та минута Божиков центрира отляво, колумбиецът Джордан засече топката и нацели страничната греда, а притичалият Цветанов спокойно се разписа. В 38-та минута колумбиецът вкара за 0-2, като основна заслуга за гола имаше Момчил Цветанов, който се пребори за една дълга топка и я върна от аутлинията към своя съотборник. Своята сила на удара опита на два пъти и Симеон Славчев, но шутовете му профучаха над гредата.

_T8G6746

Литекс продължи наказателната си акция и след почивката. В рамките на 5 минути резултатът набъбна на 0-4. И  двете ситуации бяха изработени от бързоногия бразилец Том, чиито пробиви по десния фланг бяха неудържими и той асистира на Джордан и Цветанов, които от своя страна хладнокръвно поразиха мрежата на Господинов.

_T8G6969

В 63-та минута Симеон Славчев фиксира крайното 0-5.Националът завърши отлично атака подета от Том, при която Цветанов му свали топката и халфът атрактивно  с красив удар от въздуха сложи точка на спора.