Литекс загуби с 0-2 гостуването си на ЦСКА

Литекс загуби при гостуването си на ЦСКА с 0-2.Двубоят бе пряк сблъсък за 2-то място в класирането, което продължава на този етап да се окупира от армейците. Те имат 70 точки и мач повече от ловчанлии, които обаче до последно ще водят битка за челните места. За самата среща оранжевите могат само да съжаляват-добра игра и няколко чисти изпуснати положения, но разконцентрираност в дефанзивен план и лесно допуснати голове, което в крайна сметка доведе до негативния резултат. Четвърт час Литекс игра и с човек по-малко заради директен червен картон на бразилеца Том.

_R1W2557

Още в 12-та минута Литекс трябваше да поведе в резултата.Момчил Цветанов се отскубна зад гърба на защитата , но фронтално срещу Райс М’Боли изпусна да вкара чист гол, пращайки топката на сантиметри покрай лявата греда. В 14-та минута домакините изпълниха хитро статично положение, при което Венци Василев се озова непокрит в пенала и отблизо вкара за 1-0.Малко по-късно Косоко можеше да удвои, но ловешкият страж Илко Пиргов се намеси успешно.

_R1W2145

В 34-та минута в състава на ловчанлии е наложи принудителна смяна.Заради травма терена напусна бързоногият Ваюши, заменен от халфа Руменов. В 38-та минута Литекс можеше да изравни.Лошо изчистена от М’Боли топка попадна в Том, кариоката се опита бързо да я отиграе и вкара от 30 метра в опразнената врата, но не сполучи.

_R1W2493

Веднага след почивката Цветанов се опита от пряксвободен удар да застраши М’Боли, но той сигурно изби. В 50-та минута оранжевите пропуснаха нова идеална възможност.След тяхна атака и суматоха в наказателното поле, Том отблизо нацели страничната греда. И докато Литекс изпускаше, домакините не грешаха.В 61-та минута Косоко наказа колективна грешка на отбраната и покачи на 2-0.

До края на мача играта продължи оспорвано, но армейците не допуснаха да бъдат изненадани.В 75-та минута бразилецът Том получи директен червен картон и Литекс доигра двубоя с човек по-малко.

ЦСКА – Литекс 2:0

1:0 В.Василев (14)

2:0 Омар Косоко (61)