Литекс изпусна да бие Черно море като гост

Литекс изигра най-силния си мач от началото на годината, но това не се оказа достатъчно за победа във Варна. Оранжевите направиха 1-1 с Черно море, но надиграха съперника си и особено след почивката, трябваше дори да бият с разлика.Малшанс, отлични изяви на стража Китанов и странични фактори обаче не не позволиха на ловчанлии да се поздравят с трите точки и да скъсят преднината на лидера Лудогорец, който идната седмица гостува в града на люляците.

20140418.hsuuvscfsc

Наставникът Миодраг Йешич бе принуден да направи корекции в състава заради контузии в последния момент на Страхил Попов и Румен Руменов.Наставникът рискува и пусна в предни позиции дуото нападатели Манолов-Джордан, а по крилата заложи на Ваюши и Том.През първото полувреме Литекс имаше две добри ситуации да открие резултата, но на два пъти Джордан бе блокиран и спънат, съответно от Георгиев и Китанов в пенала с цената на нарушения, а сигнал от главния съдия не следваше.

Оранжевите излязоха още по-агресивни след почивката и в 55-та минута Джордан матира стража на домакините с удар извън наказателното поле.Колумбиецът получи пас от Том и с плътен шут по земята с левачката прониза Китанов. За съжаление авансът на гостите трая само 3 минути.При безобидна ситуация, “моряците” получиха право да изпълнят фаул,а след центрирането Бакари се каза най-съобразителен и изравни.

Последваха много силни минути за Литекс, при които ловчанлии стигнаха до няколко отлични шанса за втори гол. Късметът обаче не беше на страната на Асприля, Ваюши, Том и Славчев, но голяма заслуга резултатът да не се промени имаше Китанов със своите спасявания.

Черно море – Литекс 1-1

0:1 Джордан (55)
1:1 Бакари (58)

34 кръг, Плейофи,стадион Тича, Варна, съдия:Вихрен Манев

Черни море: 33. Китанов, 3.Д.Георгиев, 5.Ст.Станчев, 6. Котев (к), 4.Венков, 8. Бергонси, 10.Паланков, 17.Коконов (87-31. Пешков), 14.Божилов, 20.Окоро (36 – 30. Д. Атанасов), 9. Бакари (90- 7. Расим)

Литекс: 12. Илко Пиргов, 5. Николай Бодуров (к), 13. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 33. Джамал Берберович, 6. Симеон Славчев, 21. Александър Цветков, 8. Том, 14. Армандо Ваюши, 9. Джордан, 11. Мирослав Манолов (56 – Асприля)