Малко не достигна на Литекс за точка в Пловдив, младокът Десподов с майсторски гол

Литекс загуби с 1-2 гостуването си на Ботев Пловдив. Малко не достигна на оранжевите да направят обрат и да си тръгнат с поне точка от стадиона в квартал Коматево. Ловчанлии играха разконцентрирано и слабо през първата част, но след почивката показаха друго лице и независимо, че губеха с два гола, имаха шансове да изравнят. С феноменално изпълнение блесна талантът от Академията Кирил Десподов, който направи неудържим рейд и се разписа. След неуспеха Литекс продължава да дели 2-то място с ЦСКА с 58т, но вече на 4 точки ги следват  “канарчетата” и на 5  са Левски

_T8G2981

Наставникът Миодраг Йешич отново направи промени  в състава, в търсене на оптимална единадесеторка. Той отново гласува доверие в халфовата линия на Румен Руменов, а като титуляр излезе и опитния Джемал Берберович. В центъра на ариергарда като тандем заиграха Бодуров и Илия Миланов, а в предни позиции Десподов и Цветанов помагаха на тарана Миро Манолов.

_T8G1665

Домакините откриха рано резултата, след като още в 9-та минута те получиха право да изпълнят дузпа.Иван Горанов фаулира Вандер, а от бялата точка Юнес Хамза не сбърка за 1-0. Окрилени от попадението, “канарчетата” създадоха още 2-3 положения до почивката, но стражът Илко Пиргов и отбраната пред него успя да се справи и не допусна нови голове. В тези минути на ловчанлии определено не им спореше играта, нямаше достатъчно креативност и острота в предни позиции.

_v0x3713[1]

През второто полувреме обаче Литекс излезе преобразен.В игра се появи и бързоногият Данило Асприля, който с първото си отиграване можеше да изравни, но Стаховях спаси. Гостите вдигнаха оборотите и по-смело започнаха да гледат към вратата на пловдивчани. В 66-та минута Асприля се отскубна от отбраната, но се засуети и атаката пропадна.

_T8G1899

Точно, когато нещата отиваха към изравняване, оранжевите допуснаха ново попадение. В 70-та минута Христов се вряза в отбраната и подаде към Хамза, а за голмайсторът на Ботев не бе проблем да вкара отблизо за 2-0. Три минути след това, най-малкият на терена-Кирил Десподов, вкара невероятен гол със самостоятелен пробив. Той пое топката зад центъра, напредна и надбяга Спрокел, след което с плътен удар по земята матира и Стаховяк за 2-1.Юношата имаше още една възможност за гол, но вратарят спаси.