Литекс отпадна от битката за Купата

Литекс окончателно отпадна от борбата за Купата на България, след като загуби и реванша от Лудогорец с 1-2. В Разград оранжевите поведоха в резултата с гол на Момчил Цветанов, но допуснаха леко изравняване в последната минута на първото полувреме, а в средата на втората част в желанието си да изчисти топката, бранителят Пламен Николов си отбеляза злощастен автогол. Литекс имаше и други нелоши ситуации да вкара гол, трябва да се отчете обаче, че и домакините изпуснаха чисти положения, но завърналият се след контузия Илко Пиргов се справи на вратата. В крайна сметка Литекс напуска надпреварата и вече ще гони „Зона Европа“ само чрез класиране чрез първенството.

_R1W0444

Това бе повторен дебют за новия наставник Миодраг Йешич.Той направи някои промени в състава и заложи на по-офанзивна тактика.В игра като титуляр в халфовата линия се появи Румен Руменов, а атаката поведе Миро Манолов.Зад него пък действаше изразено нападателно трио в лицето на Том, Асприля и Цветанов.

_R1W9906

Домакините започнаха по-агресивно и в началото създадоха в рамките на минута две положения за гол, но Пиргов се намеси блестящо при ударите на Марселиньо и Мисджан. В 21-та минута шанс имаше и за Литекс след пас на Манолов към Асприля, но Минев успя да изчисти. Малко по- късно Лудогорец изтърва да вкара при три удара, но гредата и Горанов опазиха мрежата на ловчанлии.

_R1W1287

В 30-та минута при опит за центриране Момчил Цветанов нацели с фалциран удар напречната греда.В 34-та минута Литекс поведе в резултата след бърза контраатака, подета от Асприля. Колумбиецът намери Руменов, той веднага продължи към Цветанов и крилото технично се разписа за 0-1.За съжаление оранжевите не успяха да задържат аванса си до почивката.В 45-та минута те допуснаха колективна грешка при корнер и оставеният непокрит Козмин Моци отблизо изравни.

_R1W0068

През втората част играта продължи равностойно. Домакините създадоха още 1-2 пъти напрежение в наказателното поле на гостите, а в 68-та минута поведоха със злощастен автогол на Пламен Николов. Бранителят искаше да прекъсне опасно подаване, но изчисти топката в мрежата зад Пиргов. Литекс можеше да стигне до реми в края на мача, когато включилият се добре като резерва младок Кирил Десподов проби отляво, но защитата на разградчани блокира Миро Манолов.