Малшанс и загуба с 0-1 в дербито с ЦСКА

Литекс загуби с 0-1 домакинското дерби с ЦСКА.Малшанс и съдийска грешка оказаха влияние за крайния изход на двубоя. Армейците вкараха чрез Милисавлевич щастлив гол  с рикошет в крака на Пламен Николов, а оранжевите  бяха   ощетени от съдията Ивайло Стоянов, който не даде  дузпа за тях .В 60-та минута  Асприля  бе повален с ръка в наказателното поле от Фо-Поре, но сигнал не последва.

_DSC1986

Гостите първи създадоха напрежение пред вратата на Литекс.В 3-та минута Омар Косоко се откъсна, но бе затворен от Божиков, а при удара му Александров се намеси отлично. Оранжевите отвърнаха с коварен удар на Джазула от двайсетина метра , спасен от М’Боли. Играта продължи открито и в динамично темпо.В 19-та минута Асприля проби по десния фланг и пусна към Джордан, но нападателят се засуети и атаката пропадна.

_DSC1970

В 40-та минута стражът на Литекс Евгени Александров отново се прояви на висота и спаси удар отблизо до гредата на Ивайло Чочев. В края на полувремето на Златомир Загорчич се наложи да направи принудителна смяна в състава си, след като играта контузен напусна Армандо Ваюши, а на негово място се появи Цветанов.

_DSC2283

Второто полувреме започна лошо за оранжевите, които инкасираха злощастен гол.Удар на Милисавлевич рикошира в крака на Пламен Николов и късметлийски се оплете в мрежата за 0-1. В 55-та минута Косоко нахлу в наказателното поле, но в последния момент бе блокиран от Божиков.

_DSC1947

В 60-та минута Литекс бе грубо ощетен от главния съдия Ивайло Стоянов с неотсъдена дузпа срещу Асприля. Колумбиецът бе повален от Фо-Поре в пенала, но вместо наказателен удар, последва жълт картон за симулация за крилото. На тв-повторенията ясно се вижда как френския защитник на ЦСКА задържа играча с ръка. В следващата атака влезлият като резерва Том за малко не изравни, но ударът му мина опасно покрай лявата греда.