Литекс загуби с 0-3 дербито в Разград

Литекс претърпя поражение при гостуването си на Лудогорец и загуби с 0-3 втората си среща от плейофите. Това бе и директен сблъсък за върха в класирането, а загубата позволи на разградчани да го оглавят еднолично, вече с 3 точки преднина пред оранжевите и мач по-малко. Дербито бе оспорвано, но домакините показаха по-голяма ефективност и си реализираха в точния момент положенията.Независимо от негативния развой, ловчанлии на свой ред имаха отлични шансове и можеха да изравнят, но националният вратар Владо Стоянов се представи в познатата си висока класа.Отделно и съдията ощети Литекс в ключов момент, когато при 1-0 не отсъди дузпа срещу Асприля.

IMG_0264

За Литекс това бе първа загуба в Разград. В досегашните си три гостувания тимът имаше актив от две ремита и победа с 4-2 през есенния полусезон.Наставникът Златомир Загорчич направи някои промени в стартовата единадесеторка. В ариергарда като титуляр се появи Иван Горанов, а нападението на тима поведе Миро Манолов. В средата на терена след изтърпяно наказание се завърна халфът Симеон Славчев.

_R1W9904

Домакините първи застрашиха вратата на Александров, но Кишада би покрай гредата в 3-та минута. Отговорът на ловчанлии дойде с хубава атака, но при създалото се меле Ваюши не успя да стреля навреме. В 10-та минута с добра намеса Александров блокира Мисиджан, но в 17-та стражът нямаше какво да направи срещу Кишада, който с плътен шут откри резултата в полза на разградчани.В 19-та минута реферът Николай Йорданов не отсъди дузпа за Литекс, след като Асприля бе задържан за фланелката от Моци и повален в наказателното поле, но сигнал не последва.

lunohodec1

В 23-та минута Лудогорец поведе с 2-0. Марселиньо се озова непокрит,напредна и технично се разписа. Малко след това дрибъл на Страхил Попов завърши със силен удар отдалече, спасен от Стоянов. До края на полувремето оранжевите  опитаха да се върнат в мача. Няколко пробива на Попов от дясно завършиха с нелоши центрирания, но никой от офанзивните играчи не успя да се възползва.
IMG_5412

Литекс излезе след почивката с идеята да потърси бърз гол. В 53-та минута  Ваюши проби и намери Манолов, но таранът бе неутрализиран миг преди да шутира.В 62-та минута  Асприля нахлу мощно по десния фланг , но стражът Стоянов майсторски изби диагоналния му удар. Точно в тези мигове на оранжев устрем, в 68-та минута Лудогорец получи право да изпълни наказателен удар и от бялата точка Христо Златински не сбърка за 3-0.

IMG_0218

В 75-та минута ловчанлии изпуснаха нова възможност за гол. След корнер Манолов стреле с глава, но Владо Стоянов пак показа класа и спаси. В 79-та минута влизлият като резерва Златинов опита силата на удара си от далечна дистанция, при който топката профуча край дясната греда.